Celek Freyburgu zvládl zápas lépe, zvítězil 4:2 a vyhrál tak skupinu. Na otázky Berounského deníku odpovídal středopolař Trubína Jakub Porsch (na snímku).

Vinařice patří k překvapením turnaje. Souhlasíte?
Pro mě osobně Vinařice zase takovým překvapením nejsou, protože celkem s přehledem vedou kladenský okresní přebor. Když jsme hráli I. B třídu, tak jsme měli ve skupině hodně soupeřů z okolí Kladna a čekal jsem, že budou v zimní lize patřit k těm lepším týmům. Proti nám to potvrdili hlavně v prvním poločase, snažili se hrát po zemi, kombinačně.

Je tým z Kladenska příjemným zpestřením turnaje?
To určitě je, týmy z okresu se mezi sebou víceméně znají, takže je dobré si vyzkoušet i jiného soupeře.

Věděli jste o tom, že pokud vyhrajete, jdete do finále. Přistoupili jste tak k zápasu?
Já jsem to věděl, ale myslím, že ostatní kluci to úplně neřešili. Když jsem pak na konci cestou do kabiny říkal, že jsme vyhráli skupinu, tak to bylo pro některé překvapení. K zápasu jsme přistoupili jako ke každému jinému přípravnému utkání, nic speciálního. Podle výsledků Vinařic bylo jasné, že si musíme dát pozor, protože soupeř bude kvalitní.

Do utkání ale lépe vstoupil soupeř.
Zápas pro nás nezačal úplně ideálně a soupeř nás přehrával kombinační hrou a průnikovými přihrávkami za obranu, z toho vyústil i první gól. Pak měly Vinařice ještě další šance, ale Honza Váca nás podržel. Bylo dobře, že se nám podařilo do poločasu srovnat.

Jak vyrovnávací branka padla?
Ze standardky, kterou jsem rozehrával, dal hlavou gól Patrik Brodan.

Co proběhlo v kabině o přestávce?
Do druhé půle nás vyrovnání povzbudilo, zároveň jsme trochu i změnili styl hry. Zatáhli jsme se a čekali, co soupeř vymyslí. Vinařice držely míč kolem poloviny hřiště, ale do šancí se už moc nedostávali. Druhou půli jsme jich měli o dost víc my, hlavně díky chybám v rozehrávce Vinařic.

Dlouho jste se ale nemohli trefit, přesto jste nakonec vstřelili čtyři góly.
Kdybychom byli lepší v zakončení, mohlo to skončit i větším rozdílem. Po dvou pěkných akcích a gólech Šlégra jsme odskočili na 3:1. Pak Vinařice snížily, ale v závěru jsem nám po nahrávce Radka Pose vrátil dvoubrankové vedení.

V neděli hrajete finále s Dobřichovicemi. Chcete zvednout pohár a máte za to slíbenou prémii?
Bylo by určitě super, kdybychom turnaj vyhráli, myslím, že nás na to moc lidí netipovalo, ale žádnou prémii slíbenou nemáme. Samozřejmě budeme chtít vyhrát, ale bereme turnaj hlavně jako přípravu.

Do začátku soutěží už mnoho nezbývá, v jaké fázi přípravy jste?
Trénujeme jednou týdně, víc to nejde kvůli řadě věcí. Zaprvé využíváme hlavně domácí hřiště a kvůli tomu, že se brzo stmívá, musí být začátek tréninku dřív. Kluci vyrobili umělé osvětlení, což hodně pomohlo, ale i tak nás chodí kolem deseti. Ani já sám jsem toho neodtrénoval tolik, kolik bych měl a chtěl. Jsem většinu času v Praze a kvůli škole a práci moc nestíhám, ale snažím se, co to jde a chodím občas běhat i sám, abych to dohnal.

Sehráli jste mimo zimního turnaje nějaký jiný přípravný zápas?
Minulý týden jsme místo tréninku odehráli tréninkové utkání s béčkem Králova Dvora na malé umělce u sportovní haly. Bylo to přínosné, zápas měl tempo a vždycky pomůže ve všech ohledech nejvíc, kondičně i herně. Stejný obsah mají i cvičení na tréninku, když to trochu odlehčím, tak je to nejdřív práce a potom zábava s míčem.