Od chvíle, kdy bylo jasno, že Berger nebude v Hořovicích pokračovat, se ve fotbalových kuloárech začalo spekulovat a živě diskutovat, kdo bude jeho nástupcem. A padala zajímavá jména, například Horst Siegl nebo Zdeněk Staroba. Tito trenéři ale k týmu Hořovicka nyní nepůjdou. „Měli jsme tip na šest trenérů. Spekulace lidí jsou klasicky český sport,“ uvedl výkonný ředitel FK Hořovicko Jan Bežó.

Novým koučem bude Pavel Trávník. Tuto informaci nám potvrdil předseda klubu Luboš Bureš, který dodal: „S trenérem jsme se domluvili, o víkendu přijede na seznámení s dalšími členy výboru a prostředím, tady taky doladíme tréninkový plán. Jinak s trenérem Bergerem plánujeme rozloučení při Podbrdském poháru, který pořádáme 23. července.“

Trenér Trávník působil v minulosti například u Slavie Praha B, nebo v divizních Horních Měcholupech. Dělal také asistenta kouče prvoligového Brna a stejnou pozici zastával i u japonského celku Kóbe, kde spolupracoval s Ivanem Haškem. Pavel Trávník se do paměti fotbalových příznivců vryl také jako trenér ženské reprezentace. „Renomé má veliké,“ zmínil Bežó.

Fotbalisté Hořovicka začnou s přípravou na novou sezonu příští týden. „Mužstvo by se mělo sejít poprvé ve středu, vše hráčům upřesníme. Nyní si doléčují neduhy po jaru a vybírají si dovolenou. Věříme, že všichni naskočí do přípravy v pohodě,“ zmínil předseda Bureš, který se zatím nechtěl příliš vyjadřovat ke změnám v sestavě. „Co se týče pohybu v kádru, tak vše je otázkou několika dnů, než vše přesně dojednáme. Ale představu už máme vcelku jasnou,“ uvedl předseda FK Hořovicko.

Sedmý celek skupiny A z uplynulé sezony se v přípravě utká s kvalitními soupeři. „Postupně hrajeme v Písku, následuje domácí Podbrdský pohár starosty Hořovic, dále zápasy s Rokycany, první kolo Ondrášovka Cupu (Hořovicko se utká s vítězem zápasu Štěchovice - Vyšehrad - pozn. red.), dále pak máme Tatran Rakovník a Domažlice,“ doplnil Luboš Bureš.
Dodejme, že první přípravné utkání odehrají Hořovičtí 16. července na půdě Písku.