LODĚNICE – ŽEBRÁK 1:2

Zelenobílí postrádali řadu opor a hodně chyběli především útočníci Horel s Herejtem. „Bohužel se nám to posledních čtrnáct dní rozmarodilo, navíc dva hráči nemohli. Doufejme, že se nám to uzdraví, protože začátek máme hodně těžký,“ zmínil trenér Loděnice Tůma, který kromě zmiňovaných útočníků neměl k dispozici ani Křížka.

V první půli měli zelenobílí více ze hry, několik šancí ale neproměnili. „V první půli jsme pustili Loděnici do několika šancí. Bylo to dané tím, že jsme byli poprvé na trávě,“ uvedl Nesnídal. Hosté byli šťastnější, po čtvrt hodině hry se přímo z rohu trefil Michal Dochtor.V závěru prvního poločasu mohl Žebrák zvýšit své vedení, na Patejdla ale Spartak nevyzrál.

Po změně stran byl k vidění vyrovnaný fotbal. Místy měl navrch Žebrák, který také dokázal skórovat. V 70. minutě napálil Dušan Nesnídal parádně míč z dvaceti metrů k tyči. Vzápětí to mohlo být 0:3, Miška ale tentokrát šanci zlikvidoval. V 74. minutě pak Loděnice dokázala snížit, když se odkop obránce odrazil od Meszároše za Hnízdilova záda. Snaha zelenobílých o vyrovnání ale ovoce nepřinesla. „Druhou půli jsme hráli dobře, Loděnici prakticky do ničeho nepustili. Možná by utkání spíše slušela remíza. Porazili jsme soupeře, který je delší dobu kvalitní, takže jsme spokojení,“ podotkl trenér Nesnídal. I přes porážku byl trenér Loděnice vcelku spokojen. „Na to, v jaké jsme hráli sestavě, to tak hrozné nebylo,“ podotkl Tůma.

Branky: 74. Meszároš – 15. Dochtor, 70. Nesnídal. Poločas: 0:1. Rozhodčí: Divílek.

Loděnice: Patejdl (46. Miška st.) – Frydrych, Kovač, Mészároš, Baštář (30. Hlaváček) – Paleček (60. Majer), Žižka, Mráz, Majer (46. Červenka) – Novák, F. Pospíšil.

Žebrák: Hnízdil – Lehocký, Barborka, Jirovský, Sládek – Lorenc, Kerble, Bílek (Reisner), Dochtor, Nesnídal – Kára.