Kutná Hora – Beroun 6:1

Již od začátku bylo zřetelné, kdo bude mít tentokrát navrch. Domácí byli viditelně aktivnější a bojovnější a také šli hned ve druhé minutě do vedení. Ve 12. minutě již svítil po druhém gólu Auera na tabuli stav 2:0. Berounští dokázali odpovědět po půlhodině hry, kdy se po nacvičené standardce prosadil Miloš Novák. „To byl snad jediný ze světlejších okamžiků. Dali jsme na 2:1, ale bohužel jsem hned inkasovali na 3:1 a bylo po zápase,“ podotkl berounský trenér Lacina. Kutná Hora vstřelila třetí gól tři minuty před poločasem a do šaten se tak šlo za stavu 3:1.

Po změně stran pokračovala Kutná Hora v náporu a hned ve 47. minutě Vančura zvýšil na 4:1. Ani za tohoto stavu domácí nepolevili. Vančura nejprve dokonal hattrick a na konečných 6:1 upravil v poslední minutě Tomíšek. „Je to zasloužený výsledek. Kutná Hora byla bojovnější, důraznější a odvážnější v osobních soubojích. Byl to rozdíl minimálně třídy,“ nebral si servítky Lacina, který byl velice zklamán z přístupu hráčů, kteří dostali šanci se ukázat. „Byl jsem smířen s tím, že to nebude tolik fotbalové, ale o to více, že to bude bojovné. A že kluci, kteří sedí na lavičce a teď zaskočili, tak že tam nechají srdíčko. Nenechali tam ale vůbec nic. Byl to odevzdaný, místy až úsměvný zápas,“ zlobil se berounský trenér, který viděl problém hlavně v absenci bojovnosti. „Nevyčítám nikomu fotbalovost, ale bojovnost. Do srdíčka to mělo hrozně daleko. Strašně mě to zklamalo,“ uvedl trenér Českého Lva – Unionu, který si utkání ve druhé půli protrpěl. „Byla mi úplně hanba. Jen jsem si říkal, aby byl konec,“ dodal na závěr berounský trenér Vladimír Lacina.

Branky: 2., 12. Auer, 42., 47. a 68. Jakub Vančura, 90. Tomíšek – 29. Miloš Novák. Rozhodčí: Benák – Šmejkal, J. Svoboda. Diváci: 160. Poločas: 3:1.

Kutná Hora: Stoupa – Skokan, Klička, Doležal, Linhart – M. Frejlach (Černohlávek), Růžička, J. Vančura, Filipec (Vodička) – Luňáček (Tomíšek), Auer.

Beroun: Hejcman – Choc, Sajner (Petráš O.), Vopěnka, Novák – Šíma Michal (Vacíř), Pobiš, Němec, Černý – Svoboda, Hájek.