„Při vyrovnanosti na chvostu tabulky se o dvou sestupujících rozhodlo až v posledním kole,“ dodal Chrz.

Sestupu nezabránilo ani několik posil

„Mrzí nás, že sestup přišel v době, kdy naše mužstvo výrazně posílilo,“ uvedl hrající trenér Kublova Chrz, který následně vypočítal nové tváře v mužstvu. „Především přišel Gottwald ze Slivence Praha, Gosman z Broum, Sobotka ze Zbiroha a z hostování se vrátil náš nejlepší střelec Jakub Kratochvíl, který vstřelil v podzimní části devět branek,“ připomněl Chrz, který doplnil, že šest gólů za Kublov v podzimní části vstřelil Holienčin.

Podzim nepovažují za příliš úspěšný

Fotbalisté Kublova vybojovali v podzimní části IV.B třídy v devíti zápasech osmnáct bodů. „S podzimní částí, i když jsme skončili druzí za Felbabkou se ztrátou jednoho bodu, nemůžeme být plně spokojení. Především dvě remízy doma s Lochovicemi a Neumětely nás připravily o čtyři body,“ uvedl hrající trenér Kublova, který dodal, že na remízách se podepsala především střelecká mizérie.

„Naproti tomu musím kladně hodnotit utkání v Broumech, kde nám zlepšení ve druhém poločase přineslo vítězství 3:1. A když jsme ve druhém utkání zvítězili nad Zaječovem B 5:2, tak jsme byli, jak se říká, na koni,“ podotkl Jan Chrz.

Kublov nebodoval v průběhu podzimu jen v jediném případě. „Jediná porážka podzimu na Felbabce byla zbytečná. Nastoupili jsme v neúplné sestavě, chyběli nám dva klíčoví hráči, ale i tak jsme nebyli horší a měli jsme na vítězství,“ poznamenal k porážce trenér Chrz, který zmínil, že domácí prostředí není pro Kublov příliš velkou výhodou. „O tom svědčí i to, že jsme doma ztratili čtyři body a venku pět, tedy dá se říct vyrovnané skóre,“ dodal hrající trenér Kublova.

Srovnání hřiště je v nedohlednu

Špatná kvalita kublovského hřiště je známá nejen domácím, ale i všem oddílům v soutěži. Lepšího hřiště se ale v Kublově asi jen tak nedočkají. „Najít jinou vhodnou plochu pro hřiště v současné době nepřipadá v úvahu. Rovněž tak srovnání hřiště naráží na řadu věcí, které nelze změnit. Především v sousedství hřiště je výstavba bytových jednotek a majitelé by rozhodně nesouhlasili s navýšením spodní části, která by jim vadila při výhledu. Netajíme se s tím že máme nejhorší hřiště na okrese, ale není v našich silách, aby se to v brzké době změnilo,“ poznamenal Jan Chrz.

Příprava Kublova na jaro se rozběhla

Fotbalisté Kublova již zahájili přípravu na jaro. „Přípravu na jaro jsme zahájili na začátku ledna v tělocvičně. Naše soutěž začíná později a tak jistě bude dost času na přípravná utkání a zintenzivnění tréninků. K tomu budeme využívat i umělku v Bromech,“ prozradil hrající trenér Chrz, který dodal, že 20. února se Kublov zúčastní fotbalového turnaje na umělce ve Zdicích.

„Dále máme zatím potvrzené utkání s SK Březová. Naše příprava bude směřovat k tomu, abychom se na jarní odvety dobře připravili,“ poznamenal Chrz, který přidal i další informace. „V kádru máme šestnáct hráčů. Mládežnická kopaná nám chybí a na případné posílení nemáme finanční prostředky,“ poznamenal trenér Kublova, který dodal, že Kublov nechystá ani jiné změny. „Žádné změny, co se týče vedení, trenérů a hracího dne nechystáme,“ dodal trenér Chrz.

Jak již zaznělo výše, Kublov nepatří mezi bohaté kluby. „Doposavaď jsme největší finanční prostředky získávali ze železného šrotu. Jistě každý ví, jak dnes situace vypadá. Ceny razantně poklesly. Sponzory nemáme, obecní úřad nám spíše pomáhá materiálně, ale i tak si musíme vystačit,“ dodal trenér Kublova.

Diváci Kublovu fandí i po sestupu

„Na naše utkání chodí v průměru šedesát diváků. To není zas tak špatné. Možná k tomu přispěl i vybudovaný krytý kiosek, kde se během utkání mohou diváci občerstvit,“ podotkl Jan Chrz, který zmínil i derby s Broumy. „Když přijedou Broumy, to je někdy i kolem sto padesáti diváků. Občas k nám jezdí fandit i chovanci z ústavu postižených z Leontýna, a ti vydrží fandit slušně celé utkání,“ dodal Chrz.

Cílem pro jaro je jednoznačně postup

Vzhledem k postavení v tabulce se nabízí pro Kublov jasný cíl pro jaro. „Jak už jsem řekl, chceme postoupit. Mužstvo na to máme. Hlavně bude záležet na hráčích samotných, jak budou přistupovat k tréninkům a zápasům,“ podotkl hrající trenér Chrz. Kublov čeká start do jara na domácí půdě, rozhodně ale nepůjde o lehký zápas. „Hned to bude derby, protože přijedou konsolidované Broumy, které na nás ztrácí šest bodů. Takže i oni jsou ve hře o postupové místo,“ dodal trenér Kublova Chrz.