Cábelíci vstoupili do zápasu dobře a prvních pětadvacet minut měli výraznou převahu. „Herně jsem byl do třicáté minuty spokojen. Předváděli jsme dobrý fotbal, dalo se na to koukat. Balon lítal z první, akorát to naše zakončení,“ povzdechl si Kučera. Králodvorští v první dvacetiminutovce spálili dvě tutové šance. „Při vší úctě k soupeři oni mohli prohrávat po půlhodině 3:0 a mohlo být po zápase. Porazili jsme daleko lepší soupeře. Co my spálíme, na to už nevím, co říct. To už není o smůle,“ podotkl Kučera, jehož svěřenci se ve 22. minutě dostali do vedení. „Pak se ale ve 30. minutě poprvé soupeř dostane za půli a dostaneme laciný gól, kdy naši hráči nakupí čtyři chyby za sebou,“ poznamenal trenér cábelíků, který dodal, že ve zbytku první půle se domácí trápili. O poločase musel králodvorský trenér sáhnout ke střídání. Milana Petra totiž limitovalo natažené tříslo. „Sám to hlásil. Jak je hráč hendikepovaný zraněním, tak nemůže podat stoprocentní výkon a bylo to vidět,“ poznamenal Kučera.

Hned v úvodu druhé půle rozhodčí nařídil pokutový kop. „Fulín nakopl míč do ruky soupeře. To je penalta,“ uvedl stručně k situaci, která předcházela odpískání pokutového kopu trenér Kučera. Desítku následně proměnil s přehledem Kyklhorn. Poté bylo utkání hodně nervózní. „Bylo to vyhecované z obou stran. Hráči v osmnácti letech nám nebudou sprostě nadávat od páté minuty. Samozřejmě si to nenecháme líbit. Pak z toho byly výměny názorů. Já myslím, že první vina je na straně vedení Liberce, které nechá takovéto mladé kluky, aby nás uráželi,“ uvedl trenér Kučera, který vzápětí navázal. „Hráči, kteří si myslí, že by měli hrát první ligu, i když výkonem to vůbec neukázali, si myslí, že všichni si sednou na zadní část těla, že oni tady hrají,“ dodal trenér Králova Dvora.

Ve vyrovnaném druhém poločase nebyl k vidění příliš pohledný fotbal. „Utopili jsme se v tom, že hráči moc chtěli a kupili chyby, takže jsem rád za tři body,“ poznamenal Kučera, který vítězství a posun v tabulce nepřeceňuje. „Je to optické, protože příští týden hrajeme venku a soupeři, kteří teď venku prohráli, mohou doma vyhrát,“ poznamenal Kučera, který zmínil, že cábelíci se budou zaměřovat vždy pouze na nejbližší zápas. „Musíme koukat do Písku a až to tam skončí, musíme koukat na Mladou Boleslav. Ještě vůbec není vyhráno. Ty tři body, to byla jen povinnost,“ dodal trenér Králova Dvora.