Hřiště bylo hrbolaté, ale nebylo podmáčené, podmínky byly pro oba týmy stejné," řekl trenér Králova Dvora Jiří Sabou. „Hrál se bojovný duel na těžkém terénu, na němž se nedalo moc kombinovat, takže si mužstva nevypracovala ani moc šancí," řekl domácí kouč Tomáš Hrabík.

Army muzeum Zdice
Army muzeum ve Zdicích zahájilo novou sezonu

Převýšov hrozí doma především standardkami. „Prevýšov má na svém extrémně malém domácím hřišti ve standardních situacích velkou sílu. Věděli jsme, že pokud chceme pomýšlet na dobrý výsledek, tak ubránit standardní situace bude stěžejní," věděl dobře Sabou, jehož tým se dostal do ošidné situace na začátku, kdy penaltu proměnil Labík: „Penalta byla za faul, v úvodu utkání. Z mého pohledu se pískat asi dala."


Dlouho pak domácí drželi hubené vedení a Králův Dvůr se nemohl prosadit. „Převýšov je v domácím prostředí hodně silný. Pokud se navíc dostane do vedení, je složité na malém hřišti utkání otáčet. Snažili jsme se o vyrovnání, byli jsme aktivní, až do konce pracovali. Navíc jsme uskákali jejich standardky, domácí do žádné výraznější šance nepustili. Dali jsme podle mého regulérní gól, která nám pro ofsajd nebyl uznán, Procházka trefil hlavou tyč," vypočítával Jiří Sabou, jehož rozradostnila 77. minuta: „Nakonec jsme dokázali vyrovnat. Eliáš dal svůj vůbec první gól v ČFL, kdy se z hranice šestnáctky trefil přesně k tyči."

Hořovicko sahalo na Vyšehradě po bodech
Hořovicko sahalo na Vyšehradě po bodech

Zápas skončil nerozhodně, v rozstřelu byli úspěšnější domácí. „Myslím, že remíza je nakonec spravedlivá, my jsme samozřejmě po penaltové loterii byli trosku smutní," uvedl Jiří Sabou, jenž ale jedním dechem dodal: „Já ale ten bod beru. Narazili jsme zatím na nejtěžšího protivníka. Soupeř byl silný, odolný a kvalitní, získaný bod je ve vyrovnané tabulce proto hodně cenný."


„Remíza je asi zasloužená," přitakal Hrabík.