Prvoligové a druholigové kluby totiž budou hlasovat o osudu přerušené sezony, a to obě profesionální fotbalové soutěže zvlášť. To by znamenalo, že by se koncem května opět mohlo začít hrát. A Jiří Sabou má názor jasný a nemění ho, proto bude, v úterý hlasovat pro dohrání sezony FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. „Fotbal hrajeme proto, abychom hráli zápasy a ne běhalo s hodinkami po lese,“ pronesl. „Pokud bude možnost sezonu dohrát, byť s omezeními, jsme všemi deseti pro,“ dodal.

Nic na tom nemění ani fakt, že hráče čeká pořádný kvapík. Ve druhé lize zbývá dohrát třináct kol. V případě, že by se tým probil na druhou či třetí příčku v tabulce (nyní je čtvrtý) přidal by další dvě utkání v baráži o nejvyšší soutěž. To by znamenalo, že nějakých sedm, osm týdnů pojede mužstvo v tempu dvou zápasů týdně. „S tím se prostě musíme vypořádat. Každý fotbalista má radši zápasy než tréninky, když budeme dbát na odpočinek a regeneraci, necelé dva měsíce takového režimu zvládneme. Máme béčko, dorost. Jak říkám jde o to hledat způsoby, jak sezonu dohrát, a ne důvody, proč ji ukončit,“ vzkázal Sabou.

Teď jde o to, jestli bude stejný názor vládnout i v dalších táborech. Aby se sezona znovu rozběhla, musí být pro nadpoloviční polovina klubů v první i druhé lize. Teoreticky se tak může stát, že se bude dohrávat pouze jedna ze soutěží. „Pokud máme povolení hrát, měli bychom se přece pokusit udělat všechno, abychom to zvládli,“ řekl sportovní ředitel Votroků. „Nemůžeme se dívat jen na vlastní prospěch: Někdo nechce sestoupit, někdo nechce přijít o pozici v tabulce, někdo chce ušetřit na hráčských platech, cestování, ubytování.“

Zatím však není jasno, co se bude dít, pokud bude někdo z hráčů či členů podpůrných týmů nakažen. „Vypadá to, že virus asi jen tak nezmizí. Musíme se naučit s tímto stavem žít,“ má jasno Jiří Sabou.