Jak jste viděl poslední domácí utkání se Zápy v celkovém kontextu?
Myslím, že jsme viděli vyrovnané utkání, které nakonec rozhodl krásným gólem Martin Šlapák. Chtěli jsme se rozloučit s diváky v posledním domácím utkání vítězstvím, což se povedlo a za to jsem rád.

Branka dlouho nepřicházela, loženku měl Šlapák a pak také Bouček. Zápy hrozily brejky, ale mířidla neměly seřízená. Věřil jste, že utkání rozhodnete ve váš prospěch?
Šance byly na obou stranách, bylo to utkání o prvním gólu, vítězství se nerodilo lehce. Je třeba ale vidět, že jsme porazili těžkého protivníka, Zápy jsou hodně silný tým a odolný tým.

Kuriózní nehody z českých silnic.
GALERIE: Neuvěřitelné nehody z českých silnic. I takhle se u nás bourá...


Utkání bylo dost tvrdé, otloukánkem byl hlavně Jakub Balšánek. Chtěly hrou do těla Zápy eliminovat vaše technické pojetí?
Zápy takhle hrají, mají urostlé a odolné hráče, spoléhají na standardní situace. Je to hodně soubojový tým a utkání s nimi vždycky bolí. Byly tam hraniční věci, Martin Šlapák dostal loktem a má dva stehy v obličeji, střídající Petr Dochtor na přivítanou pěstí do zubů. Jakub Balšánek dostal hodně nakopáno a dohrál s velkými šrámy. Nekňučím, jen to konstatuji, i tohle k fotbalu bohužel patří. Bylo to o tom, abychom se v nasazení soupeři vyrovnali, což se nám, až na úvod utkání podařilo.

Utkání rozhodl Martin Šlapák, byl to jeho typický gól?
Šlapy to udělal parádně, tohle umí, vymíchal obránce a krásně zakončil na vzdálenější tyč, bylo to ligové zakončení. Rozhodl utkání, klobouk dolů před ním. Máme marodku, ofenzivní hráči ubyli, pět posledních kol se pere na hrotu sám, navíc některá utkání odehrál se sebezapřením a s nataženým úponem.

V závěru ještě mohl zvýšit veterán Petr Dochtor, tomu by spoluhráči i vy osobně gól přáli asi hodně?
Určitě. Petr Dochtor pořádně celé jaro netrénuje, má svalové zranění, které není úplně doléčené. Je to místní patriot, pokud aspoň trochu může, chce hrát, navíc táhne béčko v okresním přeboru. Smekám i před ním, jít v jeho věku do takhle těžkého utkání v podstatě bez tréninku. Byl u gólové akce Martina Šlapáka, uhrával těžké míče, sám se dostal navíc do gólové šance, branku bych mu moc přál.

Ilustrační foto.
Motorkářský cvoček nabídne spanilou jízdu i hudbu


Jak se budete připravovat na poslední zápas, únava a zranění se množí.
Čeká nás poslední utkání v Domažlicích, sezona je dlouhá a náročná pro všechny. Máme nyní v závěru hodně úzký kádr, teď navíc čerstvé šrámy, uvidíme, kdo bude ve středu k dispozici. Samozřejmě, že bychom chtěli bodovat i v posledním utkání, ale kluci už teď za celou snovou sezonu zaslouží absolutorium.