Náladu jim mohlo vylepšit předání plakety pro Fotbalistu okresu 2016 Tomáši Šilhavému. Pak se jim ale zhoršila poté, co ve vyložené šanci střílel Martin Kraus, jenže místo gólu musel nuceně střídat kvůli poraněnému svalu.

Skóre hry se měnilo po hodině hry, když na prodloužený míč dosáhl Procházka. Po třech minutách zužitkoval Ježdíkův centr Kilián, hosté necelou čtvrthodinu snížili Vyletou. Tachov se sice snažil o závěrečný tlak, ale ten nepřišel.

Na dotazy Deníku odpovídal po utkání trenér vítězů Jiří Sabou.

První poločas byl hodně opatrný, vám se podařilo eliminovat největší zbraň Tachova, kterou jsou standardky.

Vzadu jsme to odehráli ve standardním složení. Byli jsme však tentokrát směrem dozadu zodpovědnější a v soubojích odolnější. Uhlídat standardní situace bylo v tomto utkání klíčem k úspěchu.

Největší šanci v první půli měl Martin Kraus, který se při střele zranil. Byla to gólovka?

Byla. Celá akce, která tomu předcházela, byla krásná, je škoda, že nedal. Horší je, že si natáhl sval, podle všeho pro něj sezona skončila, což je pro nás velká ztráta. Ještě před tím měl stoprocentní šanci Šlapák, jenž z bezprostřední blízkosti hlavičkoval doprostřed branky, pak Procházka jen těsně nedosáhl na zadní tyči na míč. První půli jsme odehráli přesně, jak jsme si řekli, byli jsme zavření, soupeře do ničeho nepustili, hrozili dopředu, chyběl tomu jen gól.

Ve druhé půli jste dvakrát udeřili, věřil jste ve výhru?

Bylo to o prvním gólu, tak jako ostatně ve všech domácích utkáních. Byli jsme koncentrovaní, šli za vítězstvím, věřil jsem, že pokud dáme gól, utkání zvládneme.

Hosté však snížili, kde se stala chyba?

To je jediná věc, která mi vadí. Soupeře jsme vyjma jedné střely, po našem špatném odkopu ve druhé půli, k ničemu nepustili. Gól jsme dostali opět po rohu, kdy nám to propadlo a míč uklidil Vyleta do sítě.

Hodně jste se zlobil na Petra Svobodu, který měl tutovku a možnost rozhodnout. Je to tak?

Fotbal je o emocích, závěr byl už pak trochu hektičtější. Hosté se logicky tlačili za vyrovnáním, my jsme po zisku hodně míčů zbytečně vyházeli. V těchto momentech nám chyběl klid a větší kvalita, abychom lépe vyřešili brejkové situace, které jsme tam měli. Svoby šel sám na branku, ale prvním špatným dotekem se sám připravil o možnost dát gól a tím utkání definitivně zlomit. Na jeho obranu je třeba říci, že šel do zápasu v nelehké situaci.

Vyhráli jste, ale jak se připravíte na středu kvůli marodce?

Zvládli jsme těžké utkání, porazili velice kvalitního a ambiciozního soupeře, nejlepší tým jara, který dokázal vyhrát i v Hradci Králové. Tohle je potřeba vidět, proto děkuji klukům za to, jakým způsobem jsme to odehráli, a vítězství si hodně cením. Je pravda, že ofenzivní hráči nám pro zranění ubývají, sezona je ale pro všechny dlouhá a náročná. Hrajeme teď dvakrát venku, hned ve středu další těžké utkání na Vltavínu, v sobotu pak zajíždíme do Chrudimi. Uvidíme, kdo bude moci nastoupit. Slíbit můžu, že kůži určitě nebudeme chtít prodat lacino.