Jirny zdaleka neprožívají tak suverénní vstup do sezony, jakým se v klubu z Prahy-východ namlsali v předchozích ročnících. O víkendu je dokonale zaskočil Nymburk. Nováček se právě na hřišti dvojnásobného vítěze soutěže dočkal prvního vítězství a ukončil mu devět zápasů trvající domácí sérii bez porážky.

„Obrovské překvapení a zklamání,“ vrátil se trenér Jiren Aleš Čvančara ke druhé porážce v řadě. Viděl za ní laciný gól inkasovaný hned zkraje zápasu. Dalším klíčovým momentem prý byla rychlá odpověď Polabanu na kontaktní trefu střídajícího Pokorného.

Ten s třemi podzimními zásahy převzal pozici nejlepšího střelce mužstva. Obvyklý šutér a nejlepší kanonýr loňské ČFL Melechovský totiž v sestavě od srpnového utkání s Vyšehradem chybí a termín jeho návratu po operaci menisku bude ještě nějakou dobu neurčitý.

„Zatím je v rekonvalescenci. Někdy je to u podobných zákroků na tři týdny, jindy na tři měsíce. Uvidíme během čtrnácti dnů,“ upřesnil Čvančara.

Lhota - Beroun   6:2 (3:2)
Krajský přebor: Bednář už pálí za Lhotu, Horky unikají

Na absenci jednoho z klíčových mužů sestavy ale poslední nezdary svalovat nechce. „Když vám chybí střelec, který dá v sezoně 26 gólů, tak to musí být znát. Na druhou stranu máme natolik zkušené hráče, kteří by si s tím měli poradit.“

Dnes se Viktorka znovu představí doma, přivítá Benátky nad Jizerou. A cíl je jasný: načít novou vítěznou šňůru. Ovšem pozor: tým od Jizery má na kontě shodný počet dvanácti bodů, byť všechny uhrál v domácím prostředí, naposledy proti Litoměřicku. „Podařilo se jim obrátit zápas, určitě budou psychicky v pohodě. Chtějí hrát fotbal, mají zajímavé hráče. Čekám pěkný zápas. Po dvou kolech, kdy se nám nepodařilo bodovat, potřebujeme zabrat,“ dodal Čvančara.

Nymburští mohou zúročit cenný zisk ze hřiště, kde se často nevyhrává, doma proti Královu Dvoru. Pokud cábelíci nevylepší svůj výkon z Vltavínu, kde si po jasném výsledku 3:0 došli pro třetí podzimní porážku, nejsou svěřenci trenéra Kabyla ani tentokrát bez šance.

U soupeře, ke kterému to mají vůbec nejblíž, se pokusí zlomit své už více než čtyři zápasy trvající čekání na vstřelený gól fotbalisté Benešova. To domácí Štěchovice nemají se střelbou problém, zato by potřebovaly zlepšit defenzivu. Po devítibrankové přestřelce v Brozanech to potvrdil i jejich minulý zápas. Týmu trenéra Busty patřil bez zraněného tvůrce hry Volešáka druhý obrat v utkání s Čížovou a porazil ji 4:3.

Domácím fanouškům se představí i Dobrovice, zbylé celky nastoupí za hranicemi kraje.

Program 17. kola: Dobrovice – Ústí n. O., Jirny – Benátky n. J., Brozany – Vyšehrad, Štěchovice – Benešov, Čížová – Loko Vltavín, Písek – Domažlice, Nymburk – Králův Dvůr, Převýšov – Zápy, Litoměřicko – Chrudim. Utkání začínají v 16.30 hodin.

FK Mladá Boleslav - FC Viktoria Plzeň,
Krmenčík sestřelil Boleslav za čtvrt hodiny