V předminulé sezoně jste spadli z okresního přeboru do třetí třídy. Co se změnilo bezprostředně po sestupu?


Především se výbor rozhodl pro jinou koncepci a začal stavět na odchovancích. Kádr se značně omladil. Na postu trenéra zůstal Richard Matějka. Odešli hráči, kteří tu byli na hostování z Českého Lva – Unionu Beroun.

Papírovým favoritem byl v uplynulé sezoně ve III.A třídě Cembrit Beroun, ale ani Všeradice nebyly po podzimu bez šancí na postup. Věřili jste tomu, že se hned po roce vrátíte do okresního přeboru?

Cíl by jasný: po roce se vrátit do okresního přeboru. Od začátku podzimu se vrátil Hybš, který je největší oporou mužstva. Na podzim jsme ale nezačali dobře. Podlehli jsme Cembritu 0:2, přesto jsme po podzimu skončili na druhém místě se ztrátou tří bodů. Dalším adeptem na postup byly Všeradice, které ale zpackaly jaro, a tak se rozhodovalo mezi námi a Cembritem. Rovněž v jarní části jsme nezačali dobře. S Cembritem jsme opět prohráli 0:2, pak následovala prohra se Všeradicemi a vítězství jsme se nedočkali ani v utkání s Hudlicemi. Ztráta na Cembrit bylo hrozivých devět bodů. Pak ale přišla vítězná smršť a do konce soutěže jsme již neprohráli.

Jak těžké bylo přeskočit Cembrit?

Cembrit byl pro nás nepříjemný soupeř, neboť jsme s nám dvakrát prohráli 0:2. Měl k postupu hodně blízko, když ho měl vlastně ve svých rukou.

Podle výsledků bylo zřejmé, že u vás nebyl rozdíl mezi zápasy doma a venku. Na svém hřišti jste uhráli 32 bodů, venku 30 bodů…

K nám jezdili soupeři jen bránit a my jsme se jen těžko prosazovali. Lepší to bylo na hřištích soupeřů, kde to otevřeli a toho jsme dokázali využít.

Které zápasy byly takzvaně „top“ a které byly na ručník?

Myslím, že top bylo utkání se Všeradicemi a nedařilo se nám s Cembritem.

Kdy se podle Vás začal lámat postupový chléb?

Šest kol před koncem jsme předčili Cembrit a dvoubodový náskok jsme již nepustili.

Kteří hráči byli nejlepšími střelci Nižbora?

Nejlepším střelcem byl Roman Lukeš, který nastřílel 22 branek. Sevald dal 18 gólů a Kučera tři góly.

Kdo se nejvíce podílel na úspěchu SK Nižbor?

Především to byl stoper Hybš, potom asi nejlepší střelec Lukeš. Na celkovém úspěchu, tedy postupu, se podílel celý kádr, který čítá patnáct hráčů.

Jaká byla návštěvnost na vašich utkáních?

V průměru chodilo na zápasy áčka osmdesát diváků.

V příští sezoně vás čeká okresní přebor. Hodláte mužstvo posílit? Kdy začnete s přípravou?

Jistě, o posílení se již konkrétně jedná, jde o zkvalitnění útočné fáze jedním útočníkem a jedním hráčem do zálohy. Tím se zvětší kádr na sedmnáct hráčů. Příprava začne 30. července přípravným utkání s účastníkem okresního přeboru Rakovnicka Kolešovicemi. Dále bude následovat domácí turnaj Vladislava Krabce a další přípravná utkání jsou rozjednaná. Těsně před začátkem soutěže sehrajeme první kolo Ondrášovka cupu. Trenérem zůstává Matějka. Trénovat budeme dvakrát v týdnu, hlavně bude záležet na hráčích, na docházce, jak budou zvládat tréninkové dávky.

Jaké jsou cíle pro nadcházející sezonu?

Především uhrát na podzim co nejvíce bodů, k tomu by měla směřovat letní příprava.

Jaký má oddíl rozpočet na sezonu?

Na sezonu musíme sehnat minimálně sto tisíc korun. Oporu, co se týče financí, máme v obecním úřadu, dále v řadě menších sponzorů a nezanedbatelné částky jsou z příspěvků, ze železného šrotu, ze zábav a ze vstupného.

Jak jste spokojen s prací výboru?

Výbor kopané má sedm členů a jsou v něm pánové Hučko, Matějka, Krubner, Bureš, Pick, Čapek a Dolejš. Scházíme se jednou týdně, myslím, že ve výboru panuje shoda.

Zkuste porovnat mužstvo Nižbora, která sestoupilo s tím, které letos vybojovalo postup…

V současné době jsme o dost lepší, o tom svědčí i postup do okresního přeboru a vítězství v poháru.

Kdy byl oddíl SK Nižbor založen?

Sokol Nižbor byl založen roku 1928 a až do roku 1940 se hrálo na hřišti Na ostrově. Od roku 1940 se hraje ve stávajícím areálu Za rybníky. Jinak v historii celek Nižbora vybojoval i přeborníka okresu, ale struktura soutěže byla tenkrát jiná než dnes. V posledních letech hrajeme převážně okresní přebor a třetí třídu.

Bude áčko mužů dostatečně silné, aby obstálo v okresním přeboru?

Okresní přebor bude jistě nejkvalitnější za poslední roky. My musíme především získávat body doma, co se dříve nestávalo. A hlavně musíme dbát na to, abychom měli dobrý začátek, aby nám družstva hodně neutekla.

Co byste vzkázal příznivcům SK Nižbor?

Aby jich chodilo co nejvíce, aby, i kdy se nám třeba nebude dařit, na nás nezanevřeli. Za poslední roky jsme pro diváky připravili celou řadu zlepšení. Nové lavičky, nové sociální zařízení, pergolu a v kiosku máme také co nabídnout. Ale hlavním tahákem by pro diváky měly být zápasy okresního přeboru.