„Pan Kabyl s námi ještě absolvuje zimní přípravu, kterou dělá spolu s vedoucím mužstva Petrem Stárkem. Situaci dál řešíme,“ prozradil předseda klubu Jiří Koula.

Jiří Kabyl měl přijmout úplatek během sezony 2019/2020, kdy působil jako delegát utkání mezi Vyšehradem a Sokolovem. Zápas ovlivnilo rozhodnutí pomezního sudího Petra Klupáka, který odmával postavení mimo hru, po němž neplatila regulérní branka hostí. Vyšehrad nakonec zvítězil 2:1.

Později se navíc objevily záběry, na kterých Kabyl od hlavního sudího Jiří Houdka převzal obálku, v níž měl být údajný úplatek. Případem se zabývala etická komise, řízení však bylo pozastaveno. Kabyl vystoupil z FAČR a nemůže být komisí dál vyšetřován. Stejně tak se ale nemůže účastnit ani soutěžních zápasů v jakékoliv funkci.

Fotbalisté Loko Vltavín se zatím připravují bez hlavního trenéra Tomáše Freislera.
Freisler se proti trestu etické komise odvolal, Vltavín zatím vede jeho asistent

To znamená výrazné problémy pro divizní Poříčany. Právě v nich totiž Kabyl ještě na podzim působil jako trenér. „Zatím vůbec nevím, jak to bude. Řešíme to. Pan Kabyl zatím dělá přípravu s vedoucím mužstva Petrem Stárkem,“ uvedl předseda klubu Jiří Koula. „Už jsme to samozřejmě řešili, ale máme ještě sezení příští týden,“ doplnil.

Samotný Kabyl už v minulosti podobnou situaci zažil. V jedné soutěži působil jako trenér Libiše i jako rozhodčí. Protože funkci týmového lodivoda nemohl oficiálně vykonávat, koučoval své svěřence alespoň z publika. „I tahle varianta je ve hře, ale spíš bychom chtěli přivést trenéra, který bude na lavičce. Hledáme náhradu,“ prozradil Koula.

Denis Laňka při utkání se Slavií Praha
Laňka v tom lítá. Večírky, brutální fauly, prostředníčky v Ústí. A teď úplatky?

Poříčanští fotbalisté se v rámci zimní přípravy poprvé sešli v úterý a zatím je v této fázi sezony dál povede Kabyl spolu s vedoucím mužstva Stárkem. „Pořád je vedený jako trenér Poříčan, ale nemůže tak být vedený dál do mistrovských zápasů,“ upřesnil Koula.

Poříčany s Kabylem na lavičce uhrály po podzimní části deváté místo v Divizi C. V extrémně našlapané tabulce ale ztrácí na třetí místo jen pět bodů. „Jsme spokojení, že jsme uhráli nějaké body a držíme se ve středu tabulky. Nějaké domácí zápasy se ale mohly zvládnout lépe. Pak bychom mohli hrát klidně o třetí místo,“ vrací se k podzimu předseda klubu. „Cílem je na jaře hrát zase střed tabulky, abychom nemuseli hrát o záchranu,“ dodává.

Otázkou tak už zůstává jen to, kdo povede Poříčany do jarních divizních bojů místo dosavadního trenéra.