S některými hráči v tabulce zatím posledních Neumětel se Křížek velmi dobře zná, zejména s Jakubem Laštovičkou, se kterým hrál v dorostu v Hořovicích. Před utkáním se však nehecovali. "Spíš jsme si popřáli štěstí a hlavně, ať to oba zvládneme bez zranění," vyprávěl Křížek, jenž ale do utkání vstoupil bez jakéhokoliv šetření se a už do poločasu nastřílel hattrick. Aby byl čistý, to mu překazil spoluhráč Jan Majer. A který Křížkův zásah byl nejpěknější? "Asi ten druhý, dostal jsem balón na velké vápno a plackou jsem ho nekompromisně uklidil k tyči," usmíval se.

Nakonec stihl góly čtyři, ale že by měl strach z velkého placení do klubové kasy, to ne. "Naštěstí nemáme tabulky na čtyři góly, takže jsem věděl, že mě to bude stát ´jenom´ metr piv," smál se znovu.

A přebere nyní kanonýrský post po Tomáši Herejtovi? Spíš mu ho zatím ještě přenechá, ale kdyby si od něj něco vzít měl, pak by to prý bylo sebevědomí. "Tím mě vždycky udivoval," dodal Jan Křížek, který už má v ročníku devět přesných zásahů a s psárským Ihorem Krasjanikem se dělí o čelo v tabulce kanonýrů.

V tabulce však Loděnice na Psáry pět bodů ztrácí, i tak je aktuální druhá příčka zatím dobrým počinem klubu z nejvýchodnější části okresu Beroun.