Šípek završil svůj podzimní gólový účet na jedenácti brankách, k čemuž mu pomohly právě gólové hody v Klecanech. „Abych se přiznal, opravdu jsem nečekal takový počet. Nemyslím si, že bych byl nějaký střelec, takže mě to mile překvapilo,“ uvedl Šípek.

Jeho celek už měl po dokopné, kterou si hráči odbyli po výhře nad Viktorií Vestec. „Příprava na Klecany ale byla stejná jako před dokopnou. Neměnili jsme nic, co funguje,“ usmíval se kanonýr Chlumce.

Lídr vede tabulku o čtyři body, může tak pomýšlet na postup. „To je otázka asi spíše na našeho šéfa pana Vostárka. Myslím, že když budu mluvit za tým, tak budeme chtít zopakovat výkony z podzimní části a na co to bude stačit, se uvidí. Ale pokud máme soutěž takto rozehranou, určitě se pokusíme ji vyhrát,“ přiznává Šípek.

Jak to bývá, kolem úspěšných hráčů mohou svištět přestupová lasa od týmů z vyšších soutěží. „Ano, nějaká lasa už prosvištěla. Každopádně jsem v Chlumci spokojený. Bohužel mám nějaké zdravotní problémy, takže doufám, že vůbec budu moci být na jaře na hřišti,“ krčí rameny velký fanoušek londýnského Arsenalu, který pozorně sleduje mistrovství světa: „Zatím mě nejvíc určitě překvapily dvě prohry gigantů Argentiny a Německa s fotbalovými trpaslíky z Asie.“