Honzo, za hattrick a více gólů jsou hráči vždy chváleni, kdo nejvíc chválil vás?
Vzhledem k tomu, že několik dalších dobrých příležitostí jsem zahodil, tak jsem se s chválou moc nepotkal (úsměv). Ale přece jen, trenérské duo Staněk- Plecitý slovo ztratilo..

A co pokladník, přece jen se blíží dokopná?
Roli pokladníka v týmu plním já, takže pocity mám spíše smíšené. Nicméně budu na sebe přísný stejně jako na ostatní a dokopná tak bude bohatá. I díky tomuto rozhovoru, za který si připíši další „pokutu“.

Kdy budete dokopnou mít a co je na ní v Hostomicích speciálního?
Dokopnou plánujeme po posledním utkání sezóny, které odehrajeme v sobotu v sobotu ve Tmani. Pojali jsme ji asi jako v každém jiném klubu, vzhledem k letnímu počasí posedíme venku na hřišti, plánujeme grilování, sud a další. Zúčastní se i bývalí hráči SK a také někteří fanoušci, kteří pravidelně navštěvují naše zápasy. Už se těšíme.

Milan Hrudka
KANONÝR DENÍKU: Milan Hrudka hlásil po hattricku: Metr piv mě určitě nemine

Vraťme se trochu do minulosti, už se vám někdy takhle střelecky zadařilo?
Čtyři a více gólů v jednom zápase se mi již vstřelit podařilo, ale moc často to není.

Hostomice jsou v prostředku třetí třídy, proč nejste výš?
Hlavní příčinu vidím v nevyrovnaných výkonech. Doma se nám daří, na jaře jsme v Hostomicích ani jednou neprohráli, ale nedaří se nám vozit body z venkovních hřišť. To se musí změnit. Dalším důvodem by mohlo být hodně změn v kádru. Jak před sezónou, tak v zimní pauze přišlo a naopak odešlo několik hráčů a spoluhráči se na hřišti teprve poznávají.

Jak vzpomínáte na léta v krajských soutěžích?
Vzpomínám na ně moc rád. Působení v krajských soutěžích přivedlo do Hostomic kvalitní soupeře a tím i kvalitní zápasy, které se divákům musely líbit. My jsme díky nim měli možnost zahrát si i proti ex-ligovým fotbalistům, což byla nejen velká zkušenost, ale i radost.

Petr Větrovský, kanonýr béčka Komárova
KANONÝR DENÍKU: Větrovský pálí dál, pětka ani není jeho maximem

Chtěli byste se tam časem vrátit? Přece jen vás musí trochu štvát postavení třeba Chlumce nebo Neumětel?
Samozřejmě. Hostomice historicky patří do vyšších soutěží. Věříme, že brzy budeme opět bojovat o postupové příčky, snad již v příští sezóně. Nějaká rivalita mezi Hostomicemi a týmy z okolních obcí je a bude. Jak ve Chlumci, tak v Neumětelích hrají naši kamarádi, někteří naši hráči za ně sami dlouho nastupovali, jejich zápasy navštěvujeme a přejeme jim, ať se jim daří. Třeba se ve vyšších soutěžích potkáme. Neumětelům gratuluji k postupu a přeji jim ho. Nevím, kdy naposledy hrály I. B třídu.

Blíží se přestávka, kam vyrazíte na dovolenou?
Mimo sezónu rád chodím s batohem po horách. Už mám koupené letenky na Korsiku, kde mám naplánován vícedenní přechod po trase GR20 (oficiální turistická trasa na Korsice) a menší přechody u nás v Česku.

Jan Kačírek z Hostomic je Kanonýrem Deníku.Jan Kačírek z Hostomic je Kanonýrem Deníku.Zdroj: archiv J. Kačírka

Jan Šmíd, kanonýr fotbalových Chrustenic
KANONÝR DENÍKU: Omladili jsme a daří se, těší Šmída. Pomáhá i Jandač