Ve třetí třídě má připsány po čtyřech odehraných zápasech dvě trefy, jeho spoluhráč Tomáš Indra tři. Ale Martinkovič by měl mít také tři. „Jenže v zápisu z vítězného utkání s Broumy figuruje jako autor první branky Jirka Šeplavý, přičemž jí dal právě Kuba,“ uznal chybičku vedoucí týmu Ivo Kadeřábek, který ale dodal: „Oba si to ale už mezi sebou vyrovnali.“

Další góly si Jakub Martinkovič schoval na duel proti Tetínu. I když v jeho dresu se zaskvěl Jiří Michalík, který zacílil do sítě také třikrát. Jenže středopolař Praskoles kromě hattricku mířil přesně i při penaltovém rozstřelu. Po dramatickém zápase skončilo pohárové utkání 4:4, na penalty vyhrály Praskolesy 4:2 a postoupily do semifinále.

Hlavní postavou vítězného týmu byl právě Jakub Martinkovič. Třiatřicetiletý borec strávil celou svou kariéru v Komárově, kde působil i jeho otec. Tam Jakub působil spíš v roli obránce, a když Komárov začal postupovat soutěžemi výš, zvolil Martinkovič přesun do Praskoles, kde bydlí se svojí rodinou.

Ve středu pole si velmi rozumí s Jiřím Šeplavým, tvoří osu týmu a vedle nich si vedou dobře i jejich spoluhráči. Zvláště těm mladším může Jakub předávat své zkušenosti. Teď chválil i přihrávky. „Jeden z gólů padl po skvělé uličce mezi stopery. Ani nevím, kdo mi to tam poslal. Já jsem v posledních zápasech moc takové situace neproměňoval, ale teď jsem si řekl, že budu střílet dřív a to se také podařilo,“ prozradil autor hattricku.

Lídr postupujícího týmu ocenil potleskem v průběhu zápasu také gesto hostujícího Petra Laciny, který asistoval jako laik na pomezí sudímu Janu Špiclovi. V 56. minutě za stavu 2:2 vystřelil Jiří Šeplavý z boku těžkou ránu na brankáře Tetína Romana Novotného. Ten sice střelu vyrazil d zad svého obránce a následně došlo k odkopu, ale domácí protestovali, že brankář zasáhl už za brankovou čarou. Sudí Špicl nepotřeboval žádný dlouhý VAR, stačilo zaběhnout k Petru Lacinovi, který uvedl, že se jednalo o gól. „To jsme ještě nezažili, byl to skvělý počin,“ shodovali se hráči z Praskoles včetně Martinkoviče.

Hráči i diváci za gesto fair-play zatleskali. Bývalý předseda STK OFS Beroun Petr Lacina prokázal, že džentlmeni na fotbalových trávnících nevymřeli.

Po zápase přes padajícímu tmu někteří zástupci obou týmů vydrželi delší dobu, aby pořádně probrali dění ve fotbale včetně hattricku Jakuba Martinkoviče a gesta fair-play Petra Laciny.