Březová – Felbabka 5:1

Úvod utkání sice patřil Březové, šance Špačka a Müllera ale gólem neskončily, když v prvním případě zakročil brankář Felbabky a ve druhém šla střela do boční sítě. Poté přišly velké chvíle hostů. Javůrkova prudká střela protáhla dlouhého Koštálka, poté prošel Lapáček až před brankáře, ale místo zakončení volil nesmyslnou přihrávku na Hynka, jehož střela skončila u nohou brankáře. Pak přišlo nedorozumění mezi Košťálkem a Hoškem a míč se již kutálel do opuštěné branky, ale Hošek jej včas stihl odkopnout. Když už hosté dosáhli gólu, tak jim radost pokazil zvednutý praporek a odpískaný ofsajd. Pro vývoj utkání bylo důležité, že domácí v té době neinkasovali a hosté posléze ofsajdovou pastí nachytali sami sebe, a to hned ve dvou případech. Toho využil Zajíc a svými dvěma góly ovlivnil další průběh utkání. V závěru poločasu pak ještě zvýšil na 3:0 Mencl. Další šance Špačka a Hnízdila v závěru první půle již gólem neskončily.

Po změně stran začalo pršet a již ve 46. minutě Mencl zvýšil přízemní střelou ze dvaceti metrů na 4:0. Hosté před brankou nebyli nebezpeční, ale po minutě se také prosadili, když střelu Frňáka tečoval jeden z domácích obránců – 4:1. Na další gól se nečekalo dlouho a prosadil se opět Mencl, který svým třetím gólem dovršil hattrick a zároveň stanovil konečný výsledek.

Felbabka, i když vysoko prohrávala, bojovala až do konce utkání. Před brankou ale její snaha končila. Rovněž domácím, jako by zvlhl střelný prach a ani oni se již gólově neprosadili. Hosté sice Březovou pozlobili, ale co je jim to platné, když střelecky vyhořeli. Domácí si vítězství zasloužili, neboť dokázali potrestat chyby soupeřovy obrany. Za týden Březová tento úspěch oslaví tradiční dokopnou.

Březová: Košťálek – Košťálek R. (Spousta Jan), Vokáč, Kundrát (Kalina), Kundrát F., Müller, Zajíc, Hošek, Špaček, Hnízdil (Žák), Mencl.

Felbabka: Milý – Kočka, Nový, Gažo, Kočařík (Vlček), Frňák, Kubec, Javůrek, Lapáček, Hynek, Mužík.

Viktor Pavlis