Kapři, jak si rádi přezdívají, jsou složeni z fotbalistů, které můžete znát z hořovického okolí. Naprostá většina kapří rodiny, tedy i těch, kteří nejsou vidět přímo na hřišti, ale chod klubu by bez nich byl nepředstavitelný, vystudovala Gymnázium Václava Hraběte v Hořovicích, které bude hrát v dobročinné akci na pomoc Magdě významnou roli.

Magdalena Sedláčková je téměř čtyřicetiletá bojovnice. První fyzické problémy začala pociťovat již v devíti. Ztráta rovnováhy, tuhnutí prstů při hře na piano nebo zhoršení zraku. Magdin zdravotní stav se zhoršoval, ale kvůli nízkému věku jí lékaři nemohli nasadit stejné léky jako dospělým. Po úspěšné maturitě na hořovickém gymnáziu tak podstoupila transplantaci kmenových buněk.

Bohužel po půl roce od zákroku se nemoc znovu rozjela. I přesto Magdalena získala bakalářský titul v oboru Právo v podnikání na vysoké škole v Karlových Varech. Poté pokračovala na Metropolitní univerzitu do Prahy, kde ukončila magisterské studium.

Český lev Union Beroun
Beroun potvrdil domácí výhru s Nelahozevsí a dostal se do středu tabulky

Jako spoluzakladatelka neziskové organizace SKLÁDEJ se snažila pomáhat lidem s roztroušenou sklerózou. Necelých 100 tisíc korun putovalo do Domova sv. Josefa v Žirči, projekt bohužel brzy zanikl. Teď je ale v plánu pomoct Magdě, která peníze využije především na asistenční pomoc.

Kapři si k tomu vybrali dva zápasy. První odehráli 19. března v rámci Strahovské ligy, poměrem 6:4 přehráli tým ZT-Z kama jste?, ale výsledek byl tentokrát druhořadý. Druhý se uskuteční 5. dubna od 14 hodin na hřišti pod 1. ZŠ Hořovice, kde hodiny tělesné výchovy tráví i studenti GVH. A budou to právě současní hořovičtí gymnazisté, kteří se proti Kaprům v zápase pro dobrou věc postaví.

A koho vůbec napadlo tento dvojzápas uskutečnit? „První impuls dal Líza (Jiří Lizec, pozn. red.) a následně jsme to začali řešit a snažili se to napojit na GVH. Podílí se na tom přibližně sedm lidí, kteří mají rozdělené úkoly od dresů, přes organizační věci, média a hodně grafiky,“ prozradil majitel Kaprů Pavel Řepka.

Hořovice doplatily na neproměněné šance a podruhé za sebou padly
Hořovice doplatily na neproměněné šance a podruhé za sebou padly

Na závěr je zapotřebí uvést, jak může každý z nás přispět. Již včera se začala plnit kasička, do které můžeme 5. dubna v Hořovicích přihodit libovolnou částku, zároveň budou k zakoupení limitované placky. V průběhu včerejšího utkání se na facebookových stránkách Kaprů rozjela dražba o speciální dresy, které byly vyrobeny přímo pro tyto dva zápasy. A v poslední řadě je možné přispívat přímo na účet, jehož číslo i QR kód naleznete na Facebooku, Instagramu i na fotografii níže.

Přijďte se pokochat fotbalem a zároveň podpořit dobrou věc. Protože jak píší Kapři v jednom z příspěvků na Facebooku: „Dobrý skutek nebolí, ale zahřeje u srdce.“

Hořovičtí Kapři, fotbaloví studenti vysokých škol, pomáhají Magdaleně Sedláčkové.Hořovičtí Kapři, fotbaloví studenti vysokých škol, pomáhají Magdaleně Sedláčkové.Zdroj: se svolením Kaprů