Žebrák – Lužná 9:0

Zápas třetího s třináctým celkem tabulky začal vcelku vyrovnaně a ještě ve 28. minutě byl stav nerozhodný 0:0. Jenže pak se rozjel domácí brankostroj na plné obrátky a výsledkem je nejvyšší vítězství soutěže v letošní sezoně.

Domácí fotbalisté, v jejichž sestavě chyběl kapitán Krejčí, se dostali do vedení ve 29. minutě, kdy se prosadil parádní střelou o tyč Kára. Tento stav ovšem nevydržel dlouho. O tři minuty později po pěkné kombinační akci zvýšil na 2:0 Barborka. Ve 39. minutě již to bylo 3:0, když se po rohu Tožičky prosadil Kára. Hosté byli víceméně neškodní a poločas tak skončil s tříbrankovým vedením Spartaku.

Hned v úvodu druhé půle Žebráčtí utnuli jakékoliv naděje hostů na zdramatizování utkání. Brankář hostů sice střelu Tožičky dokázal vyrazit, pohotový Barborka ale poslal míč do sítě – 4:0. Poté domácí zvolnili a na další gól se čekalo až do 69. minuty, kdy Kára završil hattrick. Žebrák poté začal pálit ostrými a do konce utkání přidal ještě čtyři zásahy. Dva góly v rozmezí dvou minut si připsal Dušan Nesnídal a v 84. minutě přidal osmou trefu Barborka, který tak završil svůj hattrick. Definitivní podobu dal výsledku v 88. minutě Tožička, který zvýšil na 9:0. Hosté z Lužné, kteří si za celý zápas vypracovali naprosté minimum šancí, se mohli v samém závěru utkání dočkat alespoň čestného gólu. Lukeš dokázal udělat kličku brankáři Ťažkému, prázdnou branku ale poté netrefil.

„Jsem rád za výkon mých svěřenců a především za jejich gólovou pohotovost,“ uvedl trenér Žebráku Miroslav Nesnídal.

Branky: 29., 39. a 69.Kára, 32., 49. a 84. Barborka, 78. a 80. Nesnídal D., 88. Tožička. Rozhodčí: Klekner. Diváci: 100. Poločas: 3:0.

Žebrák: Ťažký – Lehocký, Barborka, Jirovský, Roztočil, Kuška O., Kuška F., Tožička, Nesnídal D., Nesnídal L., Kára. Střídali: Kebrle, Mašek, Štěpnička.