Kr. Dvůr – Klatovy 2:1

Fotbal, divize A

Domácí mužstvo si snad ani nemohlo přát lepší vstup do utkání. Již v první minutě šel Červenka důrazně za míčem a vykoledoval si v šestnáctce faul Hovorky. Rozhodčí bez váhání nařídil pokutový kop, který sám faulovaný hráč proměnil – 1:0. Hosté ale cábelíky brzy zchladili. V 5. minutě zaváhala králodvorská obrana a Hanzlík poslal trochu neomaleně míč hlavou sítě za bezmocného Mojžíše – 1:1. Hra byla poté poměrně vyrovnaná s šancemi na obou stranách. Domácí Kučera ale v dobré pozici branku minul a na druhé straně Mojžíš skvěle zlikvidoval Cihlářovu dalekonosnou střelu z trestného kopu.

V 35. minutě pak přišla další šance domácích. Po trestném kopu zůstal na zadní tyči osamocen Šindelář, jehož křižnou střelu z voleje ale zastavila tyč. Skóre se nakonec neměnilo ani ve 44. minutě, kdy Kličkův volej zlikvidoval výtečně Mička.

Druhý poločas se domácím hráčům vydařil ještě více, než ten první. Hned ve 48. minutě se ke střele dostal agilní Dochtor, který ale na Mičku nevyzrál. To se povedlo cábelíkům až v 51. minutě, kdy si na Petrův centr z rohu naskočil Červenka a hlavou poslal cábelíky opět do vedení – 2:1.

Po dvou minutách mohl Červenka po dalším rohu završit hattrick, tentokrát ale jeho střelu vykopl z brankové čáry jeden z klatovských obránců. V 54. minutě pak předvedla klatovská obrana další hrubku, po které postupoval sám na branku Dochtor, jehož technický pokus ale branku minul.

Od tohoto momentu se převážně bojovalo ve středu hřiště. Domácí hráči nepouštěli hosty do zakončení, naopak v 68. minutě mohl pojistit králodvorské vedení Dochtor, který ale branku v těžké pozici netrefil.

V poslední čtvrthodině se domácí začali strachovat o výsledek, hosté ale z tlaku nevytěžili vůbec nic. Králodvorští si totiž počínali v obraně velice zodpovědně a zajímavé utkání tak skončilo vítězstvím cábelíků.

Branky: 1. a 51. Červenka (první z pen.) – 5. Hanzlík. ŽK: Kučera, Mrština – Mička, Kopp. Diváků: 280. Poločas: 1:1. Rozhodčí: Hlaváč

FK Králův Dvůr: Mojžíš – Petr, Vlček, Podzemský, Bláha, Mrština (89. Brož), Klička, Červenka, Šindelář (80. Spurný), Kučera (85. Opl), Dochtor P.

TJ Klatovy: Mička – Cihlář, Viktora, Javůrek, Hovorka, Sýkora, Mužík (63. Presl), Hanzlík, Kopp (73. Vítovec), Bahleda (63. Brejcha), Zedník.