Berounský deník vytvořil nominaci šestnácti šikovných fotbalistů z celého okresu a teď je na vás, čtenářích, abyste sami rozhodli, kdo je nejlepší nebo nejoblíbenější.

Ohlasy předchozích čtyř ročníků byly značné. I v době internetu a elektronické pošty dorazilo do redakce téměř tři tisíce z novin vystřižených hlasovacích kuponů a začalo veliké sčítání.

Také čtěte: Oceněné sportovce doprovázel na pódiu velký potlesk

Anketa zatím patřila hlavně borcům FK Králův Dvůr, kde papírové kupony sbírali nejpoctivěji. První ročník ale ovládl brankář Praskoles Milan Lukavský, kterého ho vystřídal na trůně exligista Jiří Sabou a pak hned dvakrát Jaroslav Tregler poté, co v Králově Dvoře působil v rámci faremní spolupráce. Za svou výhru získali nejlepší hezkou plaketu pro vítěze.

Rok se s rokem sešel a pro úspěch anketu jsme rozjeli už popáté. Opět volíte Fotbalistu roku, tentokrát 2016, hlasovat můžete pomocí originálních kuponů vystřižených z novin.

Vy, čtenáři, v následujících týdnech rozhodnete, kdo v pátém ročníku ankety vystoupí na nejvyšší stupínek. Loni jsme zavedli pravidlo koeficientů, které vypovídají o kvalitě soutěže, kterou hráč hraje. Základem je 1,0 pro okresní přebor, každá soutěž se násobí o 0,2 výše či níže.

Šestnáct nominovaných

Hlavní je však zábava. Cílem ankety není najít nejlepšího hráče působícího na Berounsku, což ani objektivně nelze zjistit, nýbrž najít toho, kdo má nejen fotbalové kvality, ale umí diváky i bavit. A proto budeme vybrané hráče postupně představovat.

Do nabídky jsme opět zařadili osobnosti od České fotbalové ligy až po okresní přebor. Dál už je výběr jen na vás!

Vyberte z šestnáctky nominovaných, kdo podle vás v uplynulém roce 2016 podával nejlepší výkony, maximálně pomáhal svému týmu, choval se jako rytíř a bavil lidi. Pokud svého oblíbence na kuponu mezi vybranými nenajdete, napište ho do něho a my ho po doručení automaticky do výběru zařadíme včetně hráče třeba i z nejnižší soutěže.

Nepřehlédněte: Patrik Pánek: Čtvrtfinálová série nás bude asi bolet

Svého favorita vepište do anketního lístku (letos pouze jedno jméno), který bude až do 31. března každý den (kromě neděle) vycházet v tištěném vydání Berounského deníku, a zašlete ho na adresu nám. M. Poštové 854, 266 01 Beroun, nebo ho doručte přímo do redakce. Vhodit ho můžete i do redakčních schránek v Berouně či na stadionu v Hořovicích, kde je schránka umístěna na domku správce. Vítězný fotbalista se může opět těšit na zajímavé ceny a slavnostní předání.

Už dorazily první kupony, na nichž najdete přehled nominovaných hráčů.

Tady jsou aktualizované nominace: BD+OFS: Fiala Jan (Hýskov), Fulín Roman (Cerhovice), Humpolík Jiří (Karlštejn), Kaňka Tomáš (Tetín), Kaufman Luděk (Hořovicko), Krček Jiří (Králův Dvůr), Křížek Jan (Loděnice), Počta David (ČLU Beroun), Porsch Jakub (Trubín), Srp Tomáš (Komárov), Svoboda Tomáš (Zdice), Šebek Tomáš (Hostomice), Šilhavý Tomáš (Králův Dvůr), Vajs Karel (Broumy), Veselý Petr ml. (Chlumec), Zítek Vojtěch (Hořovicko). ČTENÁŘI: Linhart Roman (Chaloupky).