Zápas začal smolně pro domácího Valského a hostujícího Charouska. Po pár vteřinách se hráči střetli ve středním pásmu a hra byla na několik dlouhých minut přerušena. Domácí Valský byl sice otřesen, po chvíli ale odjel po svých na střídačku. Chrudimský Charousek dopadl mnohem hůře. Z ledu byl odnesen na nosítkách a poté byl převezen do nemocnice. „Má otřes mozku, snad bude dobrý. Otřes mozku prodělal již v létě. Jeho stav je stabilizovaný, není to nic vážného,“ uvedl po utkání na tiskové konferenci trenér Chrudimi Pavel Rohlík. Incident z prvních vteřin utkání se zřejmě podepsal na výkonu hostů z první třetiny. „Přijeli jsme v roli outsidera, Beroun letos hraje výborně, hlavně doma. Na začátku jsme byli hodně zatažení, ale to možná bylo ovlivněno nešťastným zraněním jednoho z našich hráčů. To nás trochu otupilo,“ podotkl trenér Chrudimi. Berounští měli v prvních minutách více ze hry a po gólu Haška se také dostali do vedení. „My jsme začali dobře, dali jsme i gól. Pak jsme ale s postupem času začali ztrácet takovou tu jednoduchost, kterou jsme měli v začátku,“ poznamenal berounský trenér Richard Žemlička. První třetina nakonec skončila jednogólovým vedením Medvědů.

Do druhého dějství vstoupili Medvědi aktivně. „Do páté minuty druhé třetiny jsme měli dvě vyložené šance, které jsme nedali. Soupeř nás poté předčil v jednoduchosti. Dali jsme jim šance a oni je využili. To rozhodlo celý zápas,“ nastínil další vývoj trenér Žemlička. Chrudim se dočkala vyrovnání ve 27. minutě. Vyrovnávacímu gólu předcházela hodně sporná situace na modré čáře a mnoho diváků se zlobilo na rozhodčí, že neodpískali ofsajd. „Nedokážu to pořádně posoudit. Těžko říct. Je ale pravda, že na modré čáře bylo v utkání několik sporných situací na obou stranách,“ poznamenal trenér Chrudimi Rohlík. Situaci přesně neviděl ani domácí trenér. „I když gól mohl třeba padnout z ofsajdu, tak to neznamená, že prohrajeme 1:4,“ podotkl Žemlička. Po inkasování Medvědi vypadli z tempa a následné dvě chyby hosté potrestali. Během necelých tří minut tedy Chrudim otočila stav z 1:0 na 1:3. „Zápas se zlomil, když jsme ve druhé třetině dali tři slepené góly. Beroun to hodně otupilo a pak už se nedostali do hry. Pak jsme dobře bránili střední pásmo,“ podotkl Rohlík. Berounští měli v utkání celkem šest početních výhod. V nich se ale domácím vůbec nedařilo. „Od začátku soutěže jsme hráli přesilovky mnohem jednodušeji. Teď chceme něco vymýšlet, nejdeme do branky a málo střílíme,“ má jasno Žemlička. Vzhledem k tomu, že Chrudim v oslabení neinkasovala, mohl být trenér hostů s oslabeními spokojen. „Myslím, že jsme velmi dobře ubránili přesilovky Berouna, moc šancí v nich neměli,“ zmínil Rohlík.

Ve třetím dějství se domácí snažili zápas zdramatizovat. „Ve třetí třetině jsme měli velký tlak, ale pomalu jsme netrefili branku. Měli jsme sice přes třicet střel, ale dalších dvacet netrefilo branku. Když netrefíme branku nemůžeme dát gól,“ má jasno Žemlička, který nebyl po utkání spokojen. „Již několik zápasů nehrajeme dobře. Musíme sednout na zem a vrátit se k jednoduchosti, která nás zdobila od začátku sezony,“ uvedl trenér Medvědů. Domácí tentokrát také příliš nebojovali. „Souhlasím. To se mi zdálo také,“ dodal Žemlička, který zmínil, že Berounští se v poslední době potýkají s marodkou. „Od začátku sezony jsme hráli na čtyři pětky. Momentálně ty čtyři pětky nemáme, hodně hráčů je zraněných,“ uvedl berounský trenér. Hostující lodivod byl po utkání na rozdíl od domácího tábora spokojen. „Výborný výkon podpořený kvalitním gólmanem, takže dnes musím klukům poděkovat. Jsou to pro nás hodně důležité body. Chtěl bych toto vítězství věnovat Charouskovi, snad se dá brzy dohromady,“ uvedl trenér Chrudimi Rohlík.