HOŘOVICKO – KLADNO 4:3 (1:2)

Kladenský tým skládal sestavu jak se dalo a začátek tomu i nasvědčoval. Hořovicko uchopilo taktovku a bylo lepším týmem.

Brankář soupeře musel vytáhnout dva zákroky proti střelám Doležala a Balvína, největší šanci měl Berger, který ale míč nasměroval nad břevno. Kladno se pak dostalo na konci první čtvrthodiny k rohu, Machurka jej hlavou odvrátil přesně na Balvína, který zatáhl po pravé straně a v otevřené obraně našel okénko. Přihrávku nasměroval na Borkovce, který si ještě zasekl přes stopera a brejk zakončil přesnou ranou k tyči – 1:0.

„Krásná akce, takto se musí zakončovat brejk,“ chválil svěřence trenér Pavel Novotný, který se však kvůli následnému dění musel zachmuřit: „Vypadli jsme z tempa a kvůli chybám jsme obdrželi dva góly.“

Kladenskou sestavu musel sice kvůli zranění opustit Kalina, ale jeho tým se herně začal zvedat. Nejprve Kladno potrestalo špatnou rozehrávku a poté další chybu ve středu hřiště, a stav byl 1:2. „Je mi ho líto, nesáhl si na míč a oni to uklidili dvakrát přesně k tyči,“ viděl smutek na svém kolegovi v brance David Hejcman, který se chystal do svatyně Hořovicka na druhou půli.

Trenér Novotný poslal kromě něho čtyři čerstvé hráče a po chvíli místo zraněného Balvína i Bužíka. Hra Hořovicka se rozpohybovala a z jeho hry byla cítit snaha zvrátit výsledek. Trochu k tomu pomohl i obránce Kladna Suchý, který si srazil Karvánkův centr do vlastní sítě – 2:2. V další šanci neuspěl Borkovec. „Zjednoduš koncovku,“ zněl trenérův vzkaz ke svému svěřenci.

Deník nám fandí
Ukažte fotografii svého týmu v Berounském deníku

Udeřilo ale na druhé straně, když na křížnou střelu neměl Hejcman nárok – 2:3. Kladnu se poté podařil brejk, Mojdl sice stačil útočníka zablokovat, ten ale přesto vystřelil na vyběhnutého Hejcmana. „Odrazilo se to ode mě k protihráči, toho Mojdl s Machurkou zablokovali, já jsem mu přidržel nohu. On to chtěl ale dohrát a neupadl, takže hra pokračovala,“ popsal situaci brankář David Hejcman. Kladenská lavička se hodně zlobila a dožadovala se penalty.

Jenže to se nestalo a Hořovicko poté otočilo skóre během dvou minut. Nejprve si na roh nejvýše naskočil Graf a hlavou vyrovnal – 3:3. „Výborně. Dokázal se prosadit proti urostlým zadákům Kladna,“ uvedl kouč Pavel Novotný, který z lavička pobízel své ovečky k větší střelbě. Vyslyšel ho Šubert, jemuž pomohla opět teč kladenského obránce – 4:3. „Jsem rád, že jsme vyhráli,“ usmíval se zápas pozorně sledující předseda Hořovicka Luboš Bureš.

Na Hořovicko čeká našlapaný program i v týdnu. V úterý hraje od 19:30 na Zličíně s Řepy a ve středu od 19:45 na Motorletu s Uhelnými sklady Praha.

Na nábor přišlo šestnáct dětí.
KRÁTCE: Děti bruslily s radostí