O co vlastně jde? Předpokladem a pilířem vzájemné spolupráce je komunikace a spolupráce trenérů SK Slavia Praha s trenéry partnerských klubů za účelem společné metodiky rozvoje hráčů. „Výběr klubů probíhá velmi důkladně. Záleží na mnoha atributech. Především pak na kvalitní práci s mládeží a na sladění myšlenkových pochodů. Hledáme kluby, které chtějí posunout úroveň českého fotbalu dál. Kluby, které hledí do budoucnosti, jsou otevřené a chtějí pracovat,“ popsal šéftrenér přípravek SK Slavia Praha Jiří Janeček. 

Slavia začala spolupracovat právě se Všeradicemi. „Je to pro nás trenéry veliká odměna a pocta, že si Slavia vybrala právě nás,“ uvedl Michal Vitner ze všeradického klubu. 

V budoucnu se prokáže, za bude toto spojenectví prospěšné jak pro Slavii, tak pro Všeradice. „I přesto, že nejsme žádný velkoklub, svou prací a vedením tréninků jsme dokázali, že jdeme správným směrem,“ míní Michal Vitner. 

Všeradice byly vždy základnou dobrých fotbalistů. Z poslední doby uveďme příklad Josefa Boučka, který v mladších žácích přešel do Hořovic, kde hrál žákovskou ligu, poté se přestěhoval do Příbrami. Tam přispěl svým výkonem k slavnému postupu dorostu 1. FK Příbram v mládežnické Champions League. 

Nyní hraje Josef Bouček za třetiligový Králův Dvůr, kde se seznamuje s přechodem mezi dospělé a na letní soustředění se představil i všeradickým přípravkářům. 

Ti byli o uplynulém víkendu přizvání na turnaj Partnerských klubů, který probíhal po oba dny na umělém trávníku na Slavii. „Celkem jsme přihlásili tři družstva ročníků 2010, 2008 a 2007. Do nich jsme vybrali nejen naděje z našeho klubu, ale i dalších klubů Berounska, konkrétně z Loděnice, Hostomic, Lochovic, Komárova, Neumětel, Berouna, Felbabky, Litně a Karlštejna,“ řekl Vitner. 

Fotbalové zápasy mladých nadějí byly hodně zajímavé. „Zvláště je třeba vyzdvihnout ročník 2007, kde kluci šestkrát vyhráli, dvakrát remizovali a poslední zápas prohráli. Za odměnu jsme se večer zúčastnili ligového zápasu SK Slavia Praha proti Dukle Praha. A to nejen pasivně na tribuně, ale i aktivně. Jedenáctka našich fotbalistů doprovázela na trávník fotbalisty Slavie a zúčastnila se tak slavnostního nástupu,“ doplnil Michal Vitner velký zážitek přípravkářů. 


Připravila Lucie Boxanová.