Do tabulky se Loděnici sice započítávají tři body, ale určitě by si raději zahráli.

Při dalších dvou zápasech došlo k pěkným přestřelkám, shodou okolností oba duely skončily poměrem 4:3. Dobřichovice takto těsně přestřílely Dobříč a Trubín si poradil s Tetínem. 

Nejjednoznačněji se vyvíjelo utkání mezi Zdicemi a Všeradicemi. Svěřenci trenéra Stanislava Šebka staršího byli od začátku o krok pozadu za hráči Olympie. „Vůbec jsme se nechytali,“ krčil rameny mladší Stanislav Šebek.

Zdická Olympie zvítězila jednoznačně 4:0. Její nový trenér Jiří Kment si pochvaloval, kolik měl lidí k dispozici. „I přes mrazivé počasí jsme se konečně při utkání turnaje sešli tak, jak bychom si přáli. Hlavně v prvním poločase nastoupil základ, který by mohl hrát i při mistrovských zápasech,“ děl zdický kouč.

V dalším utkání turnaje vyhrála přesvědčivě Olympie.
FOTO: Zdice zdolaly Všeradice

První gól utkání přišel záhy, když míč uklidil do sítě Pavel Růžička. „Pak se podařilo skórovat ještě Jiřímu Krůtovi, do přestávky to bylo 2:0 pro nás. Přestávková porada byla tedy pohodová, nebyl důvod nějak hru měnit,“ uvedl Jiří Kment.

Ve druhém poločase přidali góly Zdic ještě Marek Štulík a Petr Flaks. Ale utkání nemuselo skončit s nulou na kontě obdržených gólů v síti Olympie.

„Celý zápas jsme Všeradice přehrávaly, přesto mohly skórovat, když se jednou dostaly do našeho vápna. Tam jsme udělali penaltu. Jenže brankář Marek Hnízdil jí chytil a udržel nulu, za což jsme byli rádi,“ popsal možnost soupeře Jiří Kment.

Jeho svěřenci ho ale přece jen trochu pozlobili. „Bylo to hlavně ve druhém poločase. Všechny čtyři góly jsme totiž dali po obdobných akcích a kombinacích. Jenže takových jsme měli snad deset! Jejich neproměňování se mi nelíbilo, takže jsem na kluky musel párkrát zvýšit hlas,“ přiznal trenér Olympie.

Králodvorský středopolař (v červeném) odpoví na dotazy čtenářů Berounského deníku.
Zeptejte se fotbalisty Králova Dvora Jakuba Balšánka!

Víkend byl opravdu hodně mrazivý, celý zápas provázel mírný větřík, který pocitovou teplotu ještě snižoval. „Myslím, že hráči na tom ale byli dobře. Vcelku se hrál běhavý fotbal, takže se zahřáli. Horší jsme na tom byli my na lavičce. Dost jsme vymrzli,“ naoko se mračil Jiří Kment.

Se svým týmem je ve hře o prvenství ve skupině, ale příští týden na Zdice čeká Dobříč, která nebude lehkým oříškem. Navíc Olympie ještě neladí hru na mistrovské zápasy. 

„Trénujeme ve Zdicích, něco už jsme naběhali, teď budeme přidávat sílu a více používat míč,“ prozradil tréninkovou náplň příštích dnů Kment, jenž si lehce postěžoval: „Škoda, že účast na trénincích je taková klasická a nechodí úplně všichni. Většinou máme tak deset až dvanáct lidí, jednou snad bylo čtrnáct. Věřím ale, že stejně jako na zápas se Všeradicemi se účast bude vylepšovat.“

Olympie absolvuje v přípravě pouze berounský turnaj. „Generálku pak odehrajeme proti Chlumci. Přece jen je to I. B třída, takže nás určitě hodně prověří,“ dodal Jiří Kment.

Zimní liga pokračuje o víkendu dalšími čtyřmi zápasy, lákadlem je duel Trubína s dosavadní štikou turnaje, celkem kladenského přeboru Vinařicemi.

Výsledky 4. kola:
Zdice – Všeradice 4:0
Dobřichovice – Dobříč 4:3
Loděnice – Neumětely 3:0 kontumačně (Neumětely se nedostavily)
Trubín – Tetín 4:3

Ilustrační foto
Silný vítr ztěžoval přihrávky