První problém nastal už před utkáním, protože v pátek onemocněl brankář, který měl za Komárov chytat. Vedení klubu mělo tedy méně než 24 hodin na to, aby se pokusilo sehnat alternativu, protože zápas nikdo nechtěl zrušit. Chvíli se zdálo, že bude k dispozici Ondřej Bleha, ale i ten nakonec musel účast odříct. Proto už zbývala jen jediná možnost - vypůjčit si gólmana od soupeře. S tím Újezd souhlasil a téměř celé utkání odchytal Jan Fišer. Ten se ale chvíli před koncem zranil a dochytat za něj musel obránce Michal Pužík.

„Byl to náš první zápas v úplné novém složení, někteří kluci chyběli ať už kvůli nemocem, zraněním nebo i dovoleným, takže jsme tam nejeli v úplně plné sestavě. Každopádně jsme vyzkoušeli tři nové hráče, kteří vypadají dobře - Michal Nový, Ondra Soukup a Ondra Straka. Soupeř byl vynikající, je vidět, že je to vyspělý mančaft, který si myslím, že by potrápil i spoustu týmů ve třetí lize. Po prvních dvaceti minutách, kdy to vypadalo ještě vyrovnaně, soupeř ukázal, že je na hřišti dominantní a zaslouženě vyhrál velkým rozdílem, kdy zejména standardní situace a smrtící protiútoky nám ukázaly, že se máme ještě co učit,“ zhodnotil utkání sportovní ředitel Komárova Luděk Kaufman.

Michal Nový je již potvrzená posila z Rokycan. Ondřej Soukup prošel mládeží Sparty a Dukly, nyní je hráčem Hostouně, ale poslední rok strávil v USA, kde hrál univerzitní ligu. Ondřej Straka prošel mládežnickými kategoriemi v Bohemians a Slavii, takže pokud Komárov tyto přestupy dotáhne, určitě se bude jednat o kvalitní posílení.

Pražané loni skončili těsně druzí v divizní skupině B a i letos se zatím nachází na druhé příčce, byť s desetibodovým mankem na vedoucí Chomutov. „Za mě je to mančaft, který patří k tomu nejlepšímu v divizích. Myslím si, že naši skupinu by suverénně vyhráli,“ uznává kvalitu soupeře Kaufman.

Další přípravné utkání mají v plánu komárovští fotbalisté v sobotu 3. února v Rynholci proti týmu SK Slaný.

Sestava Komárova: Fišer (Újezd Praha 4) - Klimeš, Pužík, Ženíšek, Lang - Baštař, Straka, Nedavaška, Zítek - Nový, Soukup.