Drozdov – Komárov 4:3

Utkání nezačalo pro Komárov dobře, když již v 5. minutě musel Dudl, po ostrém zákroku Mantlíka, střídat kvůli zranění. Obě mužstva se snažila rychle vstřelit gól, domácí ke skórování byli blíže. Kalinova dělovka skončila těsně nad břevnem a tentýž hráč po chvilce pohrdl další vyloženou šancí. Na druhé straně prověřil Kebrleho agilní Hochmann. Po půlhodině hry hosté nechali domácímu Mantlíkovi dostatek času k zakončení, Komárov nakonec zachránila od inkasování tyč. O pět minut později se již skóre měnilo. A radovali se hosté. Po velkém závaru před brankářem Kebrlem hostující Fábera doslova dotlačil míč do branky. V závěru poločasu hosté dokázali vstřelit druhý gól, který ale nebyl kvůli ofsajdu uznán.

Po změně stran se domácí vrhli do útočení. Místo vyrovnání ale pro ně přišla další studená sprcha v podobě druhého gólu Komárova. Hausnerovu střelu sice brankář Kebrle vyrazil, pohotová dorážka Martinkoviče ale skončila u tyče – 0:2. Mnozí diváci si poté mysleli, že je rozhodnuto. Jenže Drozdovu se vyplatila nesmírná bojovnost, díky které domácí dokázali vyrovnat. V 63. minutě si Pergl naskočil na centr a hlavou poslal míč do tyče, od které se balon odrazil do branky. Domácí po snížení výrazně ožili a o čtyři minuty později již bylo vyrovnáno. Po faulu ve vápně kopal Drozdov penaltu a Mantlík desítku suverénně proměnil.

Vyrovnaný stav ovšem vydržel jen dvě minuty. Komárovský Fábera parádní střelou vrátil hostům vedení. Kanonáda poté pokračovala. V 72. minutě dostal Mantlík míč do běhu a brankáři hostů následně nedal šanci – 3:3. Pak byly k vidění šance hostů, jenže Slepička netrefil branku a když ani trestný kop Sojky neskončil gólem, přihlásili se o slovo opět domácí. Švarc se dostal do sóla, které chladnokrevně zakončil a Drozdov vedl 4:3.

Tři body přiblížily Drozdov výrazně k záchraně v soutěži. Komárovští sice působili po většinu utkání fotbalovějším dojmem, ale v obranné činnosti se jim zvláště v závěru utkání moc nedařilo. Rozhodčím se utkání povedlo, snad také proto, že hlavní rozhodčí Hájek svým rychlým pohybem byl u každého nedovoleného zákroku. Taková fotbalová bitva si snad zasloužila větší zájem u diváků. Vidět sedm gólů v jednom utkání, to se často nestává.

Drozdov: Kebrle – Pergl, Sládek, Švarc, Mantlík, Kuška, Spurný, Palek, Vodička, Kalina (Dlouhý), Opatrný.

Komárov: Tráva – Slepička, Hoch– mann, Šlechta, Sojka, Martinkovič, Fábera, Dudl (Srp), Král, Hausner, Ernest.

Kádr by musel značně posílit, ví Pužík

Před začátkem sobotního utkání nám poskytl trenér Komárova Václav Pužík několik informací zajímavých informací. „Kdybychom obsadili postupové místo, tak bychom se museli pořádně rozmyslet, jestli vůbec máme do I.B třídy postoupit. O tom by zřejmě rozhodlo, jestli bychom sehnali dostatek financí. Rovněž kádr hráčů by musel značně posílit, Neboť nedobré zkušenosti z I.B třídy již máme za sebou,“ uvedl trenér Komárova, který zmínil, že počítat s posilami z dorostu nemohou. „V dorostu žádnou posilu hledat nemůžeme. Tam není kvalita, takže bychom se museli rozhlédnout po širokém okolí. Ale do konce soutěže je ještě řada utkání, takže tyto úvahy jsou zatím předčasné. Budeme se snažit vyhrát všechna zbývající utkání,“ uvedl trenér Pužík před utkáním v Drozdově, kde nakonec Komárov prohrál 3:4.