Tlustice – Komárov 1:3

Fotbal, okresní přebor

Od prvních minut si počínal fotbalověji, přesto v 9. minutě měl namále, když střelu Jenela vykopával obránce z pouštěné branky. Ve 20. minutě se zrodila nevinná akce, která skončila prvním gólem. Perman načechral centr a Ernest nádherně hlavou zakončil přímo do horního rohu branky – 0:1. Tlustice postupně hru vyrovnala. Ve 28. minutě Linhart ideálně našel Dolínka, který ale ze třinácti metrů branku minul.

Další průběh utkání ovlivnila 48. minuta, kdy si na rohový kop Jonáka naběhl Novotný a ze sedmi metrů hlavou nedal brankáři šanci – 0:2. Brankář Červenka se poté vyznamenal v 53. minutě, kdy vyrazil utěšenou střelu Srpa směřující k tyči. Bezproblémový průběh utkání dostal trhlinu v 65. minutě, když po zákroku Šímy byla nařízena penalta a Dolínek snížil na 1:2.

Zápas dostal rázem zcela jiný náboj. Při soubojích se začalo jiskřit a utkání začalo být poměrně vyhecované. K lepším momentům se dala zařadit 68. minuta, kdy z trestného kopu ze 40 metrů Dudl napálil míč bombou do tyče. S velkou chutí hrající Perman nakonecc zařídil Komárovským uklidnění, neboť v 75. minutě po pěkné akci s Kebrdlem připravil míč do uličky Zemanovi, který zkušeně zakončil přes vybíhajícího brankáře – 1:3. Po chvíli prokličkoval hostující Ernest celou obranou včetně brankáře, zblízka ale netrefil opuštěnou branku. V poslední čtvrthodině bylo k vidění již jen několik střídání. Hra ztratila spád a utkání se dohrávalo v poklidné atmosféře.

U vítězů bezchybně zachytal brankář Tráva, obranu zkušeně dirigoval Dudl. Vysoké míče s přehledem odvracel Novotný, hodně útočně naladěný byl Zeman. Hru Komárova mistrně režíroval Perman, přes něhož šla většina akcí. Dobrou kopací techniku předvedl Jonák, stálé nebezpečí hrozilo od technicky vybaveného Ernesta, který předvedl všechny parametry útočníka.

Na straně poražených neměl brankář Červenka na obdržených brankách podíl, naopak ještě jednou tolika zabránil. Linhart dřel, dělal, co mohl, ale nenašel podporu u spoluhráčů. Hodně byl vidět také Dolínek, který ale zakončoval nepřesně.

Branky: Ernest, Novotný, Zeman – Dolínek z pen. Rozhodčí: Šnajdr – Bidšovský, Kros. Poločas: 0:1. Diváků: 200.

Tlustice: Červenka – Souček, Ungr, Mottl, Hasman (80. Hejný), Turek, Dumský (60. Ernest), Linhart, Bystrický, Jelen, Dolínek.

Komárov: Tráva – Šíma, Dudl, Novotný, Zeman, Hochman (77. Dlouhý), Jonák, Perman, Klekner, (46. Srp), Ernest, Kebrdle (81. Lukavský).