Ve skupině E krajské I.B třídy bojují o udržení fotbalisté Spartaku Žebrák. Ti se nachází na předposledním místě tabulky. Žebrák nemá osud ve svých rukou, ani vítězství Spartaku totiž nemusí zaručit udržení v soutěži. Žebrák má shodný počet bodů jako celek Měchenic a ztrácí dva body na Rožmitál.

Z uvedené trojice celků mají nejlehčí los v závěrečném kole Měchenice, které hostí poslední Komárov, jenž na jaře uhrál jen dva body. Rožmitál jede na půdu pátých Petrovic a Žebrák hostí druhý Mníšek. Fotbalisté Žebráku musí v sobotu uhrát alespoň bod. Pokud Žebrák vybojuje s Mníškem alespoň remízu a Komárov vyhraje v Měchenicích, mohou Spartakovci slavit záchranu. Podobně je tomu i v případě, že Žebrák vyhraje a Měchenice si připíší maximálně bod. V případě, že Měchenice vyhrají, musí Žebrák také vyhrát a navíc spoléhat, že Rožmitál nebude bodovat v Petrovicích. Žebráku navíc nehrají do karet ani vzájemné zápasy, jelikož je má horší s oběma soupeři. Žebráku by proto nepomohla ani rovnost bodů mezi celou trojicí celků (viz tabulka).

Vzájemné zápasy: Měchenice – Rožmitál 3:3 a 1:7, Žebrák – Měchenice 2:3 a 3:3, Rožmitál – Žebrák 5:0 a 0:2.

Minitabulka:

1.  Rožmitál⋌ 2 1 1  15:6  7

2.  Měchenice⋌ 1 2 1  10:15 5

3.  Žebrák⋌ 1 1 2   7:11 4

Udržení či sestup Žebráku ovlivní také boj o udržení v okresním přeboru. Zde bojují o záchranu tři celky: Zdice B, Loděnice B a Nižbor. V nejlepší situaci jsou před závěrečným kolem fotbalisté zdického béčka, kteří mají před dvojicí Loděnice B a Nižbor dvoubodový náskok. V případě, že se Žebrák udrží, sestoupí z okresního přeboru dva celky, tedy odstoupivší SKP Beroun a družstvo, které se umístilo na třinácté příčce. Vzhledem k tomu, že Loděnice B již všechny své zápasy odehrála, stačilo by v takovémto případě Nižboru uhrát v utkání se Stašovem bod. Pokud nebude Nižbor v sobotu dopoledne bodovat, zůstane mu v ruce „černý Petr“, loděnické béčko má totiž lepší vzájemné zápasy.

Pokud se ovšem Žebrák neudrží, sestoupí z okresního přeboru tři družstva. Jistými sestupujícími by v takovémto případě byly celky SKP Beroun a Loděnice B. Nižbor by v případě tří sestupujících potřeboval zvítězit nad Stašovem, ale ani tři body by Nižborským nezajistili jistotu udržení. Pokud by totiž Zdice B v posledním utkání uhrály s Praskolesy alespoň bod, díky lepším vzájemným zápasům by se udržely. Sečteno a podtrženo Zdicím B stačí v závěrečném kole bod k jistotě udržení.

Vzájemné zápasy: Zdice B – Nižbor 4:1 a 0:0, Nižbor – Loděnice B 2:1 a 1:5, Loděnice B – Zdice B 2:2 a 3:5.

Zajímavá je situace ve třetích třídách. Pokud se Žebrák udrží v I.B třídě, budou ze třetích tříd sestupovat dohromady čtyři celky, tedy dva z každé skupiny. Pokud Žebrák sestoupí, bude ze třetích tříd padat pět družstev. V takovém to případě by vzhledem k získaným bodům padaly ze skupiny A tři celky a ze skupiny B dvě družstva.

Ve III.A třídě bojují o záchranu celky Tmaně, Broum a Kublova. Pokud Žebrák sestoupí do okresního přeboru, padnou i všechny tři jmenované celky bez ohledu na víkendové výsledky. Pokud se Žebrák zachrání, budou tři zájemci bojovat o jedno místo ve III. třídě. V nejlepší situaci se nachází Tmaň, která má o dva body více než dvojice Broumy, Kublov. Pokud Tmaň v závěrečném utkání s Chodouní vyhraje, zajistí si udržení a sestoupí Broumy s Kublovem. Při rovnosti bodů mezi Tmaní a Kublovem hraje skóre ve prospěch Kublova (3:2). Při rovnosti bodů mezi Tmaní a Broumy opět Tmaň vychází z tohoto souboje hůře. Pokud Tmaň prohraje a celky Kublova i Broum vyhrají, má lepší vzájemné zápasy Kublov. Pokud by Tmaň remizovala a Kublov i Broumy vyhrály, přišla by na řadu minitabulka, že které by opět vyšel nejlépe Kublov.

Vzájemné zápasy: Broumy – Tmaň 3:0, Tmaň – Broumy 4:1, Tmaň – Kublov 1:3, Kublov – Tmaň 0:1, Kublov – Broumy 4:0, Broumy – Kublov 3:2.

Minitabulka:

1. Kublov⋌2 0 2  ­9:5  6

2. Tmaň⋌2 0 2­  6:7  6

3. Broumy⋌2 0 2  7:­10 6

Nejvíce vyrovnaná situace je ve III.B třídě. Z ní sestoupí bez ohledu na výsledek Spartaku Žebrák dvě družstva. Jeden sestupující je již jistý – Horymír Neumětely B. Šemíci totiž i v případě rovnosti bodů s Vižinou, či Osovem mají horší vzájemné zápasy. I v případě minitabulky by černého Petra měly Neumětely:

Minitabulka:

1. Osov⋌3 0 1  8:6  9
2. Vižina⋌2 1 1  6:­4  7
3. Neumětely B⋌0 1 3  7:11 1

Variant je ovšem mnoho. Je ale třeba zmínit los závěrečného kola. Vižina totiž v závěrečném kole hostí Drozdov a je vysoce nepravděpodobné, že by dokázali domácí bodovat. Podobně je na tom Osov, který se představí na půdě druhých Všeradic. Z tohoto losu může těžit Běštín, kterému bod ze Zaječova dá stoprocentní jistotu záchrany. Běštín má totiž lepší vzájemné zápasy s Vižinou.

Minitabulka:

1. Běštín⋌2 1 1 12­:10 7
2. Osov⋌2 1 1  8:6  7
3. Vižina⋌1 0 3  5:­9  3

Mužstvo Běštína by spadlo jen v případě, že by celky Osova a Vižiny vybojovaly tři body a Běštín nebodoval v Zaječově. Tato varianta je ovšem hodně nepravděpodobná. Je tedy velká šance, že o druhém sestupujícím se rozhodne mezi Osovem a Vižinou. Pokud budou mít oba celky po závěrečném kole shodný počet bodů, sestoupí Osov, neboť má horší vzájemné zápasy.

Vzájemné zápasy: Vižina – Osov 2:0, Osov – Vižina 1:0, Neumětely B – Vižina 2:2, Vižina – Neumětely B 2:1, Neumětely B – Osov 2:3, Osov – Neumětely B 4:2, Běštín – Osov 2:2, Osov – Běštín 5:2, Běštín – Vižina 4:1, Vižina – Běštín 2:4.