Pro zelenobílé bude největší novinkou, že poprvé od ročníku 2011-12 byli v I. B třídě zařazeni do „kladenské“ skupiny A. Znamená to, že hráči budou poznávat nová hřiště i soupeře.

Celou přípravu absolvovali i dva noví hráči: Vít Kopečný z Dobříše, který loděnický celek posílí, na rozdíl od Jakuba Graciase, který nakonec změnu dresu odmítl. Z dorostu přichází doplnit kádr mužstva Tomáš Roudnický. Naopak do Chrustenic odešli brankář Miroslav Miška a obránce Tomáš Dreksler.

První přípravné utkání sehráli Loděničtí v Letech, kde proti tradičnímu soupeři nastoupili za velkého vedra v hodně kombinované sestavě a remizovali 1:1 (gól dal Hrudka). S Lety se utkají Loděnice znovu ve středu 2. září Na Jánské v 1. kole poháru.

Druhé přípravné utkání odehrál tým v Měchenicích a skončilo pro hostující hráče fiaskem. Znovu v kombinované sestavě za vedra, kdy se těsně před zápasem zranil Lehocký, padli 3:7. Za zmínku stojí jen střelecké vystoupení domácí legendy Jaromíra Dleska, který sám pětkrát překonal Drekslera.

Teprve poslední přípravné utkání hrané v uplynulou sobotu Na Jánské proti Košířům zelenobílí uspěli. Konečně v plné sestavě vyhráli vysoko 7:0 (Herejt 3, Hrudka, M. Mráz, Šolc z PK a Kopečný), když se jim povedl zejména první poločas (5:0).

Tímto výkonem napravili domácí hráči dojem z minulého týdne, ale ostrým testem bude teprve sobotní start I. B třídy, v němž zelenobílí přivítají Na Jánské od 17 hodin čtvrtý celek z minulého ročníku Lány.

Ty jsou výrazně oslabeny odchodem hlavního kanonýra celé soutěže balíka do Doks, i tak ale budou těžkým protivníkem.

Jiří GALL