Pořadatelem je sice fotbalový svaz okresu Beroun, ale jeho předseda Ondřej Lípa říká, že v Hořovicích to příští neděli zdaleka nebude jen o fotbale. „Představíme také řadu jiných sportů, které jsou pro rozvoj pohybu dětí velmi zajímavé, ať už je to gymnastika, judo, tanec nebo basketbal. Fotbal samozřejmě také nebude scházet, dokonce v programu počítáme s turnajem nadějí Berounska – klučičích i holčičích,“ vypočítává Lípa některé body programu.

Je jich ale daleko víc. Mezi děti dorazí skvělý mládežnický trenér Antonín Barák, který svého času v příbramské líhni pomáhal vychovat řadu skvělých (třeba i současných hořovických) hráčů v čele se svým synem, hráčem Fiorentiny a reprezentantem ČR. Lektorskou přednášku bude mít i Jan Říčka a vzhledem k tomu, že jde o bývalého skauta velkoklubů Chelsea a Manchester City, je určitě nač se těšit.

A aby to nebylo líto něžnému pohlaví, třetím přednášejícím je reprezentantka České republiky, hráčka londýnské Chelsea Kateřina Svitková, jejíž televizní spolukomentář před pondělním přípravným zápasem Česko – Severní Makedonie byl víc zajímavý. „Tonda Barák je garantem hodnoty obsahu naší akce, Honza Říčka perfektní v komunikaci a Katka Svitková má připravené zajímavé povídání hlavně o ženském fotbale a jeho rozvoji,“ předesílá Ondřej Lípa.

Na co se v Hořovicích těšit ještě? Na praktické ukázky sportovního tréninku, dovednostního kouče, ale také na dětské hřiště plné pohybových aktivit, interaktivní workshop pro rozhodčí, kde si hráči i diváci mohou na videu prohlédnout, jak se jim podařilo splnit roli rozhodčích.

Kdo bude mít zájem, může se vyfotit s poháry za mistra ligy a vítěze Českého poháru, obě trofeje zapůjčil jejich hrdý držitel AC Sparta Praha.

Do toho všeho zapadne odreagování třeba na skákacím hradu a chybět pochopitelně nebude vynikající občerstvení.

„Je to akce pro všechny, kteří mají rádi pohyb a fotbal a chtějí se dobře pobavit,“ uzavřel Ondřej Lípa.