Víkend plný překvapení načalo Vraný, jehož čtyři předešlé porážky uvrhly na poslední místo. Ve Vykáni ale mužstvo z Kladenska nabudil rychlý vstřelený gól, alespoň bod domácí hrající bez obou Jarolímů zachraňovali až dvěma góly v závěrečné pětiminutovce. Nebylo tak divu, že hosté, byť si spravili chuť alespoň v penaltách, nakonec mluvili dokonce o ztrátě.

V domácím táboře se naopak smiřovali pouze s bodem. Jejich předseda Václav Bryndza připomněl, že tým musel téměř od začátku dotahovat. „V první půli jsme nedokázali z vytvořených šancí skórovat. Soupeř odehrál velice dobrý zápas, poctivě bránil a ve druhé půli jsme se tam už jen těžko dostávali, vyrovnat se nám podařilo až v závěru."

Ostrá stoupá
„Šestibodový" souboj byl k vidění ve Velvarech. Šest předešlých kol bodující domácí sice začali proti stále se lepšící Ostré nadějně, jejich vedení po nechytatelném voleji Dvořáka ale trvalo pouze čtyři minuty. Ve druhém poločase hosté zápas dalšími dvěma smrtícími brejky rozhodli a přehnali se před svého soupeře v tabulce na aktuálně už čtvrté místo.

„Tři body jsou pro nás cenné dvojnásob, protože jsme prohrávali a ve Velvarech se nevyhrává," těšilo trenéra vítězů Jiřího Kafku. Jeho domácí protějšek Pavel Janeček označil vítězství za zasloužené. „Dovolím si tvrdit, že jsme hráli proti dosud nejlepšímu celku krajského přeboru. Ostrá na nás byla připravená, za devadesát minut jsme se přes stoperskou dvojici Hochmeister – Bureš prakticky nedostali do pořádné šance," přiznal sportovně kouč Velvar. Na některé absence v sestavě (Ludvík, Červený) se vymlouvat nechtěl, za klíčové považoval, že tým přišel ještě před poločasem o vedení.

Až do soboty jediné neporažené a v tabulce druhé Rejšice sahaly proti Mnichovu Hradišti už po šesté remíze v devátém zápase. V závěrečných minutách za stavu 1:1 ale kapitán Kopecký tečoval střelu za záda vlastního gólmana, čímž rozhodl o premiérové porážce.

„Pro nás jsou to pěkné body, co víc si přát," zavládla slovy prezidenta klubu Tomáše Ježka spokojenost v táboře Mnichova Hradiště. „Hráli jsme slušně, domácí jen nakopávali, to byla pro nás výhoda. Doufám, že nás výhra povzbudí. Každý bod potřebujeme a je pro nás dobrý k záchraně, která je naším cílem."

Domácí navíc zřejmě do konce podzimu přišli o svého nejlepšího střelce Zdeňka Bělíka, který kvůli zranění v poločase odstoupil. Jejich trenér Miroslav Hruška pak viděl výkon svého týmu jako nejhorší v sezoně. „Ne že bychom si zasloužili prohrát, ale nehráli jsme dobře a nedařilo se nám. I když jsme měli třeba pět šest šancí. Hosté hráli agresivně, zezadu," shrnul porážku, která jeho tým zamrzela ještě jednou o den později, to když ztratila i vedoucí Hostouň. „Desátý tým má pět bodů na druhého," nastínil trenér Hruška, jak moc se vyrovnala tabulka. „Sezona je dlouhá. Všechno se bude rozhodovat až na jaře. Teď se týmy spíše oťukávají," dodal. Nemyslí si přitom, že by některý ze soků šel do konce podzimu do nějakého trháku.

Lídr doma neumí
Přitom zmíněná Hostouň k němu měla v neděli veškeré předpoklady. Jenže se ani napočtvrté nevyhnula domácímu klopýtnutí. Za devadesát minut tentokrát nenašla recept na obranu rakovnického SK. Ten byl po bezbrankovém průběhu odměněn bodem navíc. Druhou střeleckou nulu domácích v sezoně neodvrátil ani ex-ligový Jaromír Šilhán, nasazený po zranění na závěrečnou dvacetiminutovku.

„Mančafty, které sem přijedou, hlavně brání a nám to do zavřené obrany moc nejde. Venku to dokážeme, doma bohužel zatím ne," pátral po příčinách nepříznivé domácí bilance Tomáš Bystřický, trenér brankářů Hostouně. Hosté, za které nastoupil jeho syn, naopak mluvili o zlatých bodech. „Pro jeden jsme ale jeli, daří se nám tu," netajil spokojenost rakovnický Marek Isteník, v šestatřiceti nejstarší hráč na hřišti.

Velká přestřelka byla k vidění v Poříčí, kde domácí v utkání plném zvratů vedli v prvním poločase nad Lhotou už o dvě branky, po dalším obratu ale zachraňovali v devadesáté minutě divokou remízu 4:4. V penaltách slavili hosté, v tabulce rovněž níže postavení.

Brankáři s nulou (po 9. kole)2 zápasy – Adam Kosmák (Vykáň), David Hejcman (Beroun), Josef Prokeš (Velvary), Aleš Tlamicha (Poříčí n. S.), Martin Šimek (SK Rakovník), 1 – Martin Keller (Ostrá), Václav Sailer (Vraný), Tomáš Ježek (Mn. Hradiště), Filip Pettík (Beroun), Jaroslav Kohout, Petr Vošmík (oba Lhota), Pavel Tvaroh (Rejšice), Václav Zelenka (Tuchlovice), Martin Kumšta (Poříčí n. S.), Ondřej Vahala (Jíloviště), Martin Charvát (Hostouň).

Střelci KP (po 9. kole)10 branek – Štěpán Maryška (Dobříš), 9 – Stanislav Jung (Lhota), Michal Koštíř (Semice), 8 – Zdeněk Bělík (Rejšice), Michal Novák (Beroun), 7 – Martin Dlouhý (Vykáň), 6 – Tomáš Tenkl, Jakub Dobiáš (oba Velvary), Filip Dort (Dobříš), Josef Petlička (Ostrá).