Tři hráči zamířili do vyšší soutěže

Kádr cábelíků opustili během léta jen tři fotbalisté, kteří zamířili do vyšších soutěží. Záložník Filip Trantina zkouší své štěstí v druholigovém Kladně a podle všeho to vypadá, že tam zůstane. Do Kladna zamířil i obránce Samek. „Vrátil se z hostování u nás do Kladna. Myslím si ale, že se do prvního mančaftu neprosadí. Uvidíme, nechci předbíhat,“ uvedl trenér Kučera na adresu kvalitního obránce. V případě, že by se Samek v domácím Kladně neprosadil, králodvorský trenér by se nebránil jeho opětovnému angažování. „Uvítal bych ho, pokud bychom se domluvili s Kladnem,“ dodal lodivod cábelíků. Do druhé ligy má namířeno i Rosťa Nejepsa, který odešel do Sezimova Ústí. „Rosťa Nejepsa se také chytil, hraje stabilně v Sezimově Ústí. Je to hráč Sparty a u nás byl rok a půl na hostování,“ zmínil Kučera.

V družstvu by měli být dva Brazilci

Nových tváří se v Králově Dvoře objevilo v průběhu letní přípravy opravdu hodně, nechybí ani zahraniční hráči. A s kým trenér Kučera počítá? Posilou do útoku by měl být Američan Garth Juckem, který přichází z divizního celku Přední Kopaniny. Pětadvacetiletý šikovný hráč dokáže hrát jak v útoku, tak i v záloze. Další zahraniční posilou je Brazilec Rafael, který pochází ze Sao Paola. V kádru cábelíků by se měl objevit i druhý hráč ze země fotbalu zaslíbené. „Ve středu by měl dorazit ze Sao Paola Brazilec Leonardo,“ podotkl trenér Kučera. Konkurence přibude brankáři Čabovi, ze Žižkova totiž přichází Václav Kudrna. Ze stejného klubu přišel do Králova Dvora i záložník Petr Řehoř. Další novou tváří je obránce Sebastian Novák, který přichází k Litavce ze Slavie Praha.

Tím ale výčet posil ani náhodou nekončí. Do Králova Dvora se vrátil Jakub Machovec. „Je to náš hráč, který byl na hostování v dorostech Bohemky,“ zmínil Kučera, který hodně stojí i o Petra Himla z Dukly Praha. „Máme o něj eminentní zájem. Doufám, že se nám to povede dotáhnout,“ zmínil trenér Kučera. Jednání se vedou ještě o třech hráčích. „Jednání nejsou dotažena, nemůžeme se domluvit s kluby. Věřím, že se ale domluvíme,“ podotkl trenér cábelíků. A o které hráče jde? Králodvorští mají zájem o záložníka Krupičku ze Zličína, Doležala ze Sokolova a Petra Lehovce z Libuše.

Proniknou nováčci do základu?

Podle všeho by tedy kádr Králova Dvora mělo obohatit jedenáct fotbalistů, kteří se pokusí vybojovat si místo v základní sestavě. „Jde o to, jak se hoši prosadí. Sestava je tu teď vcelku ustálená a já nejsem zastáncem toho, že bychom do ní nějak výrazně zasahovali. Někteří hráči se ale jeví, že by se tam měli dostat,“ poznamenal trenér Králova Dvora, kterého těší, že v mužstvu bude značná konkurence. „Je to jen plus pro mančaft a hráče, že budou na sobě pracovat. Pak můžou dopadnout třeba jako Trantina, že poskočí o soutěž výš,“ uvedl trenér Kučera.

Cábelíci chtějí opět hrát co nejvýše

Králodvorští by určitě rádi zopakovali úspěšnou sezonu, ve které obsadili pěkné sedmé místo. „Samozřejmě chceme hrát nahoře, tak jako jsme hráli letos, možná ještě o nějaký ten stupínek výše,“ nastínil plány králodvorský trenér, který dodal, že hrát ve třetí lize do pátého místa je výborný výsledek. „Budeme chtít hrát tak, abychom byli co nejvýše. Kdybychom byli první, druzí, třetí nebo čtvrtí, tak by to bylo skvělé, ale také se může stát, že můžeme považovat za výborný úspěch, být třeba na osmém místě,“ poznamenal Miloslav Kučera, který opět čeká velice vyrovnaný a náročný ročník ČFL. „Myslím si, že soutěž se příchodem Pardubic, Kunic a Chomutova velmi zkvalitnila. Určitě to bude vyrovnané a nebude jasný favorit, i když bych možná trochu favorizoval Písek,“ podotkl trenér Kučera.

S přípravou panuje spokojenost

Pokud nenastane změna, čekají na králodvorské fotbalisty v přípravě poslední dva zápasy. Po dnešním zápase s polským celkem MKS Czarni Zagan odehrají cábelíci v neděli od 17.30 hodin v Karlštejně generálku s divizní Admirou Praha. O týden později již nastoupí na svém domácím hřišti k prvnímu mistrovskému utkání s Mladou Boleslaví B.

Připomeňme, že Králův Dvůr odehrál zatím v přípravě šest utkání a pětkrát vyhrál. Králodvorští nejprve porazili Kladno 2:1, poté si poradili s divizním Zličínem 2:0, překvapili i druholigovou Vlašim, na jejíž půdě uspěli v poměru 2:1 a stejným poměrem zdolali i divizní Doubravku. V poháru pak zdolali divizní Koloveč 4:1. Až v neděli pak prohráli s Horními Měcholupy 0:3, v zápase ovšem nastoupili převážně hráči širšího kádru. A jak je tedy zatím trenér cábelíků spokojen s přípravou na novou sezonu? „Výsledkově jsem spokojen, ale když se podívám třeba na to Kladno, to prohrálo v poháru s divizní Velimí. To trošku ten náš výsledek znehodnocuje. Jinak jsem spokojen s morálkou mužstva i se vším ostatním. Na každém tréninku máme mezi dvaceti a dvaadvaceti hráči. Takže to má svou úroveň a všichni se snaží, co to jde,“ dodal na závěr trenér Miloslav Kučera.