Králův Dvůr - Č. Budějovice 0:3

Výsledek je pro Králův Dvůr hodně krutý. V prvním poločase byli domácí aktivnějším celkem a vlastně soupeře nepustili do šance. Naopak cábelíci se dostali dvakrát do vyložené šance. Jenže Michal Novák obě spálil. Hodně důležitý moment pak přišel minutu před poločasem. Při hodně nepovedeném centru hostů Petr v šestnáctce klukovsky stáhl Kaňáka a rozhodčí po chvilce váhání nařídil penaltu. Tu pak se štěstím proměnil Klavík.

Hned v úvodu druhé půle mohli hosté zvýšit své vedení, sérii chyb domácí obrany ale nedokázali potrestat. Poté se Králův Dvůr nadechl k velkému náporu a dlouho nepustil Jihočechy za polovinu. Jenže cábelíci tentokrát vyhořeli v zakončení. Střely Himla a Šilhavého bravurně vyrazil brankář Křížek a při pokusu Bláhy vyhlavičkoval z prázdné branky míč Bakala. V 60. minutě se pak prodral do vyložené šance Fulín, kterého hosté v šestnáctce zastavili jen za cenu faulu. Píšťalka rozhodčího Černého ale tentokrát zůstala němá. I nadále se hrálo hlavně na branku Českých Budějovic. Po pěkné kombinaci spálil tutovku Sabou a v další velké šanci nastřelil Kyklhorn jen brankáře Křížka. Cábelíci s postupem času stále více riskovali, vyrovnání se ale nekonalo. Místo toho hosté zvýšili své vedení. V 71. minutě Kaňák nenápadně vystřelil zpoza vápna a jeden z domácích hráčů tečoval míč do protipohybu brankáře Čaby. Králodvorští se snažili vrátit do utkání, ale do šance se již nedostali. Naopak v 80. minutě po brejku pojistil vedení Českých Budějovic Klavík. Hosté si tak díky střelecké nemohoucnosti Králova Dvora odvezli tři body.

Branky: 44. a 80. Klavík (1 z pen.) , 71. Kaňák. Rozhodčí: Černý. ŽK: Sabou, Tlustý, Bureš, Novák S., Juckem - Bakala, Křížek. Poločas: 0:1. Diváci: 350.

Králův Dvůr: Čaba - Šilhavý, Bureš, Novák S. (77. Minařík) - Petr, Tlustý (52. Bláha), Sabou, Himl - Kyklhorn - Novák M. (71. Juckem), Fulín.