CHRUDIM – KRÁLŮV DVŮR 2:1 (0:1)

Hosté byli od začátku aktivnější a vypracovali si několik standardních situací. I domácí měli možnost zahrávat standardku, ale Kopecký jen vyprášil rukavice brankáře Krčka. Po půlhodině hry přece jen svěřenci domácího trenéra Jirouska přidali a vytvořili si několik příležitostí. Gól se jim však vstřelit nedařilo.

Paradoxně ve 35. minutě si na přetažený míč naběhl Procházka a nikým neatakován křížnou střelou z voleje překonal domácího brankáře Mrázka – 0:1.

Do konce poločasu marně hledali Chrudimští recept na dobití hostující branky. „Po přestávce jsme chtěli pokračovat ve hře z prvního poločasu, kdy se nám dařilo nepouštět soupeře do šancí a naopak občas vystrčit růžky,“ popsal plán na druhé dějství záložník Cábelíků Martin Kraus.

Jenže ve 49. minutě to přehnal s důrazem hostující Šebek a po druhé žluté kartě byl vyloučen. Chrudim výhodu jednoho muže v poli využila. Střelu Kopeckého však ještě brankář Krček vyrazil, na druhé straně poslal míč hlavou mimo v dobré pozici Hell.

Dvacet minut před koncem se domácí prosadili po rohovém kopu, kdy zamířil do protipohybu brankáře Ptáček – 1:1. Poté trefil Mastík nejprve tyč, ale dostal se k odraženému míči a otočil na 2:1.

Když pak domácí Kesner nastřelil v závěru tyč, dostali se následně do šance hosté. Při trestném kopu ale Kraus nastřelil gólovou ranou jen zeď.

„Myslím si, že brankář by se tam nedostal. Škoda, chybělo pár centimetrů, aby to zeď minulo,“ pokrčil rameny autor střely.

Králův Dvůr se za výkon na půdě prvního nemusí stydět, ale převažuje trochu hořkost z porážky. „Je to tak, navíc si myslím, že pokud bychom nešli do deseti, tak jsme si odvezli tři body,“ dodal Martin Kraus.