Na půdu posledního celku krajského přeboru do Nespek vyrazili s odhodláním hráči Českého Lva-Unionu Beroun. Jenže všechna předsevzetí vzala brzy za své. „Bohužel jsme dostali gól z penalty, ale hráli jsme pořád stejně. Podařilo se nám však vyrovnat. Gól padl po rohu, když se balón dostal do malého vápna a já už to jenom doklepl,“ popsal vyrovnávací branku Berouna její autor Jakub Krůta.

BEROUNSKÝ ZMAR


Střelec ale zápas nedokončil. „Těsně před poločasem jsem se bohužel zranil a utkání už sledoval jenom z lavičky,“ smutnil Krůta, který se zlobil: „Gól na 1:2 jsme dostali z ofsajdu a branku na 1:3 z vymyšleného faulu od rozhodčího, čtvrtá branka už byla regulérní.“ 

Hosté snížili sice sedm minut před koncem na 2:4, ale body nezískali. „Škoda. Z mého pohledu nás soupeř nepřehrával a byla to vyrovnaná hra. Teď nás čekají Horky. Neřešíme, kolikáté jsou nebo jak hrály. Každý zápas je jiný, teď hrajeme doma a budeme bojovat o výhru,“ burcuje Jakub Krůta.


Smutní byli po zápase i fotbalisté Cerhovic, kteří si prohodili pořadatelství utkání I. A třídy s Podlesím a hráli na jeho půdě. Union dlouho sahal po vítězství. „Začátek zápasu byl obtížný. Podlesí mělo hned několik standardních situací, ze kterých se jim povedlo ohrozit naši bránu. Když jsme situace ustáli, hra se vyrovnala a my jsme měli míč víc na kopačkách, dokázali jsem si vytvořit šance. Z jedné z nich se dokázal prosadit hlavou Roman Fulín,“ měl ještě důvod k úsměvu Josef Hnízdil.

Ilustrační foto
Porsch věří synovci Růžičkovi
Uzavírka mostu na Zavadilku se možná protáhne o dva týdny.
Uzavírka mostu na Zavadilku se o zřejmě prodlouží


A mohlo být ještě lépe. „Do druhé půle jsme vstoupili aktivněji než do té první. Po několika minutách běžel náš útočník sám na gólmana, ale neproměnil. Bohužel jsme se neprosadili ani z následné dorážky. Za stavu 1:1 jsme pak měli velmi slibnou šanci strhnout vedení na naší stranu. Dá se říct, že hned z protiútoku jsme dostali gól na 2:1 a byl konec,“ řekl Hnízdil.

Cerhovický stoper ale utkání nedohrál, když byl v 78. minutě vyloučen. „Bylo to za dvě žluté karty. První jsem obdržel, protože jsem přerušil faulem slibnou akci domácích. Druhou po souboji na půlce hřiště, kterých je v každém zápase nespočet,“ mračil se po vyloučení Hnízdil.

CERHOVICKÝ KOLAPS


Podlesí přesilovku využilo. „Červená karta měla určitě velký vliv na vývoj zbytku zápasu. Ještě neběžela ani 80. minuta zápasu a já oslabil tým. Ve velmi teplém a slunečném počasí už moc sil nezbývalo. Domácí měli ještě hodně času s nepříznivým výsledkem něco udělat,“ podotkl obránce Unionu.
Jeho tým ztratil dobře rozehrané utkání už podruhé za sebou. „Mrzí to hodně. Reálně jsme mohli mít po třech kolech devět bodů, ale my máme jen tři! Herní projev je dobrý, ale nevychází nám koncovky zápasů, náš výkon není potvrzen výhrami. V dalších zápasech musíme zabrat,“ ví dobře Josef Hnízdil.