V neděli museli Králodvorští bezpodmínečně porazit celek Pardubic, což se jim nakonec také s notnou dávkou štěstí povedlo. Cábelíci vydřeli vítězství 1:0. "Samozřejmě jsme spokojení se třemi body, ale že nehrajeme dobře, to vidíme. Chceme hrát úplně jinak, ale nedaří se nám to," uvedl králodvorský trenér Miloslav Kučera.

Tentokrát dostal šanci brankář Kudrna, který doposud plnil roli dvojky, a v utkání podal výborný výkon. "Láďovi Čabovi jsme to vysvětlili. Dvakrát za sebou jsme prohráli 0:4, i když se nedá říct, že by to byla jeho chyba. Jsou tu dva brankáři, bylo naší povinností dát šanci tomu druhému, a ten ji úplně fantasticky chytil," uvedl Kučera.

Cábelíci byli v prvním poločase zápasu s Pardubicemi aktivnější a ve 32. minutě se po střele Himla dostali do vedení. V závěru poločasu mohli hosté vyrovnat, domácí obránci ale dvakrát zachránili situaci na brankové čáře a další dorážku pak chytil Kudrna. "To jsme měli strašné stěští, ale přestáli jsme to. V jiných zápasech jsme hořekovali, že jsme měli smůlu. Dnes jsme měli proti velmi kvalitnímu soupeři, který sem přijel hrát fotbal, dost štěstí," poznamenal Kučera.

Ve druhé půli byli hosté lepší a v 66. minutě mohli vyrovnat, když se do obrovské šance dostal hostující Kudrna. V souboji jmenovců ale měl navrch králodvorský brankář Kudrna, který předvedl neuvěřitelný zákrok a míč vyrazil na roh. "To bylo úplně neskutečné. Strašně mu to přeju, je to moc hodný kluk, který i když byl zatím dvojkou, tak na něm nebyl ani náznak křivdy. Dostal šanci a zápas se mu vyvedl, že si na něj za pár let stoprocentně vzpomene," podotkl trenér Kučera, který naznačil, že brankář si svým výkonem možná řekl o místo i do dalšího zápasu. V závěru utkání pak hosté měli značnou převahu, Králodvorští ale udrželi čisté konto a vyhráli 1:0.

"Máme důležité tři body. Po dvou prohrách 0:4 bylo mužstvo dost psychicky dole. Nakonec jsme to uhájili, i když objektivně musím přiznat, že Pardubice byly ve druhém poločase lepší, vytvořily si šance a Kudrna kolikrát chytil, co jsem ani netušil, že se dá chytit," chválil gólmana králodvorský trenér, kterému je jasné, že cábelíci nehrají v letošní sezoně fotbal lahodící oku. "Pro diváka je naší největší slabinou určitě předváděná hra. Celý týden pracujeme na tom, abychom hráli fotbal po zemi, pak začne zápas a my to řežeme, ani nevíme proč. Hráči se bojí hrát," podotkl trenér Králova Dvora, který dodal, že hráčům nelze upřít snahu.

Po sedmém kole okupují cábelíci v ČFL až třináctou pozici, což je daleko za očekáváním. V Králově Dvoře jsou si toho vědomi. "Určitě nejsem spokojen, to tady není nikdo kolem fotbalu. Ale z druhé strany ze sedmi odehraných zápasů jsme šestkrát hráli s celky z první šestky. Doufám, že teď občas předvedeme lepší fotbal i s lepšími výsledky, i když každé vítězství je cenné a pro nás zrovna to, kdy jsme vyhráli o gól a neinkasovali jsme, i když jsme v určitých fázích zápasu měli štěstí," uvedl trenér Kučera, který zmínil, že mužstvo nejbližších týdnech dostane určité impulsy. "Kádr musíme trochu posílit," dodal na závěr trenér cábelíků Kučera.