Do zápasu lépe vstoupili domácí fotbalisté. „V první půli byli domácí lepší. My jako bychom se teprve probouzeli,“ uvedl Kučera. Liberec B mohl jít do vedení po čtvrthodině hry, cábelíky ale po střele Krystana zachránila tyč. Poté se hrálo vcelku vyrovnané a otevřené utkání. „Bylo více šancí, než v utkání se Slávií. Bylo to více otevřené, útoky se přelévaly ze strany na stranu,“ uvedl trenér Králova Dvora.

Po změně stran již měli cábelíci navrch a dokázali i skórovat, gól ale nebyl pro ofsajd uznán. S přibývajícím časem převaha hostů narůstala. „Ve druhé půli jsme měli daleko více standardek a závarů před brankou, ale prostě jsme se neprosadili. Buď to hráči netrefili nebo zakončili špatně,“ podotkl Kučera.

Zápas nakonec skončil remízou 0:0. „Tři body tu ležely, ale my jsme je nesebrali. Nakonec, když to člověk vezme, co pochytali brankáři, tak asi je remíza spravedlivá,“ uvedl trenér cábelíků. Králův Dvůr tak po víkendovém kole okupuje šestou příčku.

Cábelíci podruhé v řadě neinkasovali, což se jim povedlo naposledy před více než dvěma roky, když ještě hráli divizi. „Máme druhou nulu za sebou, což vůbec neznám,“ poznamenal trenér Králova Dvora Kučera. Cábelíci se snaží hrát ofenzivní fotbal, a tak je logické, že kromě řady vstřelených gólů také hodně inkasují. „Když jsme dávali více gólů, tak jsme jich i více dostávali. Teď je nedostáváme, ale také nedáváme. Chybí nám finální přihrávka a takový ten čich na góly,“ dodal Kučera.

Možnou příčinou, proč se na jaře Královu Dvoru nedaří navázat na podzimní střelecké hody, může být změna herního stylu. Cábelíci hrají na tři obránce, přičemž krajní záložníci je mají v případě potřeby doplňovat. „Asi to tím bude. Nepodporujeme tolik útok. Venku většinou chceme hrát víc zezadu, abychom neriskovali. Když inkasujeme, tak se nám hra zhroutí,“ uvedl trenér Králova Dvora.

Vedení cábelíků se v minulých dnech snažilo sehnat k áčku druhého brankáře pro případ, kdyby se Čaba zranil. Tato snaha ale novou tvář do Králova Dvora nepřivála. „Brankáře jsme nesehnali, protože jsme to nechtěli hrotit za každou cenu,“ poznamenal Kučera, který zmínil, že Králův Dvůr měl k dispozici výběr z několika brankářů. „Zariskujeme, že se Čaba nezraní. Případně bychom viděli, jak by se s tím popasoval Kolář,“ dodal trenér Králova Dvora.