„Když za tři měsíce sehrajeme jeden dobrý zápas, tak to moc neznamená. Ale naštěstí nám to vyšlo na generálku,“ podotkl Kučera.

Nedělní střetnutí se původně mělo hrát na trávě. Nakonec ale bylo vše jinak, což trenér cábelíků uvítal. „Mělo se hrát na trávě. Já jsem to ale nechtěl, protože první mistrák budeme hrát v Mladé Boleslavi na umělce, takže by to byla zbytečná změna,“ poznamenal Kučera.

Zápas se nakonec odehrál na umělce menších rozměrů. „Byl to docela kontaktní fotbal, dařila se nám i kombinace. Na zmenšeném prostoru jsme nekazili jako obvykle, to znamená, že jsme si vytvářeli daleko více příležitostí k tomu, abychom ohrozili branku a podle toho to také vypadalo,“ nastínil dění na hřišti trenér Králova Dvora, který doplnil, že hosté domácí fotbalisty nepouštěli na dostřel branky.

Téměř hodinu hry Králodvorští jednoznačně dominovali a i když řadu šancí zahodili, dostali se do vedení 4:0. „Spíše mě potěšil přístup hráčů a nasazení. Soupeř si nemohl nic vytvořit. Doufám, že to není jen taková ojedinělá jarní vlaštovka, která přilétla dřív než ostatní a že na to navážeme i v mistrovských zápasech,“ přeje si Kučera.

Cábelíci v prvním poločase třikrát udeřili ze standardních situací. Ty v minulosti bývaly silnou stránkou Králova Dvora. „V přípravě jsem si ale říkal, jestli to tak vůbec někdy bylo. Co standardka, tak buď byla špatně kopnutá, nebo nezájem hráčů se prosadit. Teď to bylo úplně o něčem jiném,“ těšilo králodvorského trenéra.

Nakonec cábelíci vyhráli 5:0 a Miloslav Kučera tak mohl být spokojen. „Jsem rád, že se hráči přesvědčili, že fotbal hrát umí, ale nemohou hrát na půl plynu,“ uvedl trenér Králova Dvora, ale viděl i nějaké ty nedostatky. „Do 55. minuty byla dobrá hra i nasazení, pak ale soupeř měl chvílemi i více ze hry. Jestliže někteří hráči chtějí hrát v základu, asi by se o to měli trochu více rvát,“ poznamenal Kučera.

V posledním přípravném utkání chyběli Tlustý s Kyklhornem, které nepustila na hřiště viróza. „Jinak jsou všichni hráči zdraví,“ uvedl Kučera, který dodal, že oba marodi by měli být do zápasu s Mladou Boleslaví k dispozici. Zda do prvního mistrovského zápasu vyběhne základní sestava, jako v generálce ale králodvorský trenér prozradit nechtěl.

„Předpokládat se dá vše. Uvidíme, jaký bude zdravotní stav hráčů. Máme tu až moc hráčů. Někteří musí sedět lavičce, další na tribuně a jiní hrát,“ uvedl Miloslav Kučera, který doplnil, že v současné době Králodvorští dotahují angažování stopera Cvacha a útočníka Juninha.