Cábelíkům se dařilo od samého úvodu. „Od začátku jsme měli územní převahu, měli jsme míč ve své moci a dostávali jsme se do situací, které zaváněly tím, že si vytvoříme šance,“ zmínil Kučera. Hosté se také brzy prosadili střelecky. „De facto druhou šanci jsme proměnili. Fulín sklepl míč Svátkovi, který se z hranice šestnáctky krásně trefil k tyči.,“ podotkl ke gólu trenér Králova Dvora. O deset minut později mohli cábelíci svůj náskok zvýšit, Fulín ovšem čisté sólo proměnit nedokázal. „Proti vybíhajícímu brankáři, který ještě stál na nohou, to mohl kopnout kamkoliv na branku, jenže on to dal vedle. Byl jsem úplně nepříčetný,“ uvedl Kučera. Králodvorští si vytvářeli šance i nadále. „Hlavně ve druhém poločase, kdy soupeř mermomocí chtěl srovnat. Tam jsme měli situace, kdy jsme chodili čtyři na dva nebo tři na jednoho. Vyřešili jsme to ale tak žalostně, že to byly nervy až do konce,“ zmínil trenér Králova Dvora.

Deset minut před koncem pak hosté nastřelili tyč a totéž se vzápětí podařilo i domácím. Dvě minuty před koncem si pak Chomutov vytvořil jedinou vyloženou šanci. Gibala z metru netrefil branku. Králův Dvůr tedy nakonec vyhrál 1:0. „Dovolím si tvrdit, že kdyby neměli v brance gólmana Zaťka, tak to skončilo daleko větším debaklem,“ podotkl trenér Králova Dvora.

Po třech kolech mají cábelíci bilanci jednoho vítězství a dvou remíz. „Neprohráli jsme, to je velmi pozitivní. Pět bodů ze tří kol není špatný počin, ale když si vezmu veškeré okolnosti, že jsme v prvním kole přišli o dva body minutu před koncem, tak samozřejmě to mohlo být lepší. Při vší skromnosti před sezonou bych pět bodů po třech kolech asi bral, ale musíme body z venku potvrzovat doma,“ má jasno Kučera.

V poháru hostí České Budějovice

Cábelíky čeká další zápas již ve středu, kdy odehrají na svém hřišti utkání třetího kola Ondrášovka cupu. V něm cábelíci přivítají prvoligové České Budějovice. Králodvorští půjdou do střetnutí v plné síle. „Jsme v pohodě, diváky jsme pozvali i výsledkama. Neprohráváme a vozíme body z venku, což se nám dříve nedařilo,“ zmínil Kučera. Králodvorští mají po třech zápasech solidních pět bodů, naproti tomu České Budějovice zatím na první body čekají, a to již mají za sebou pět utkání. „Při vší úctě k soupeři, oni na tom teď nejsou nejlépe, zázraky se dějí. Třeba by se nám něco mohlo povést, ale také můžeme odejít s debaklem,“ poznamenal trenér cábelíků, který tipuje šance na postup 65:35 ve prospěch Českých Budějovic. Dodejme, že utkání začíná ve středu netradičně v 17.30 hodin. „Posunuli jsme to kvůli lidem, aby to stihli z práce a měli možnost se přijít podívat. Koneckonců, kdy sem přijede prvoligový mančaft?,“ dodal trenér Kučera.