A s čím jdou cábelíci do zápasu? „Že ho vyhrajeme. Musíme potvrdit body, které teď vozíme z venku. Musíme to doma potvrdit a hrát konečně pořádný fotbal, aby se lidi vrátili a měli z toho radost. To, co jsme předváděli na začátku sezony, to byla katastrofa," zmínil trenér Králova Dvora Miloslav Kučera.

Utkání bude důležité, nicméně trenér cábelíků jej nebere jako existenční. „To určitě ne. Já si sice vždy říkám, že to je existenční, ale pořád máme o bod více než vloni a hlavně je před námi asi třiadvacet kol. Samozřejmě chceme vyhrát, odskočili bychom jim a dotáhli bychom se na ty před námi. Toto ale není existenční. To bude až za dvacet kol a my to říkat nebudeme, protože budeme v pohodě," má jasno trenér Kučera, který si příliš informací o soupeři nezjišťoval. „Oni tam mají hráče, co hráli vloni za béčko Žižkova. Myslím si, že by nás neměli ničím překvapit," tuší trenér Králova Dvora.

Cábelíci budou určitě favoritem nedělního zápasu, a to nejen díky tomu, že se představí na domácí půdě. V poslední době se totiž Královu Dvoru daří lépe než celku z Prahy. Cábelíci uhráli z posledních tří kol sedm bodů, Měcholupy získaly čtyři body. Nicméně zatímco Středočeši dali v posledních čtyřech kolech osm branek, Měcholupy skórovaly jen čtyřikrát. Navíc všechny góly padly v zápase s Chomutovem, třikrát vyšli svěřenci trenéra Trpišovského střelecky naprázdno. „K tomu se radši nechci vyjádřit, protože oni by nám jich pak dali pět," podotkl s úsměvem trenér Kučera.

Ten si nedělá hlavu z toho, že jsou Horní Měcholupy farmou Viktorie Žižkov a případného posílení celku se nebojí. „O tom to vůbec není. Je to o kompaktním týmu. Takové ty doplňky kluků, kteří se nevešli do sestavy, to je jen negativní, neznají se, nevidím v tom nic supr," podotkl Kučera. Jak se vypořádat s posíleným celkem, předvedli Králodvorští před dvěma týdny, kdy doma deklasovali Písek, který měl v sestavě řadu hráčů Příbrami, 5:1.

Královu Dvoru se vůbec nepovedl začátek soutěže a cábelíci se rozjeli až poté, co mužstvo posílili Kvída, Paprčiak a Šilhavý. „Teď jsme to doplnili třemi hráči, kteří jsou přínosem," zmínil Kučera, který ale doplnil, že problémem bylo, že hráči podcenili přípravu po skončení minulé sezony. „Tato soutěž je hodně o kondici a když přijde šest hráčů nepřipravených, tak to prostě nejde. A když se pak zraní klíčoví hráči jako Petr, který nám kope všechny standardní situace, tak to někde musí být vidět," uvedl Miloslav Kučera, který dodal, že hráči již kondici dohnali. „Částečně určitě, ale je to léto co léto. Vždy jsme na jaře daleko lépe připravení. Teď jsme to asi podcenili," dodal Kučera. Nezbývá než věřit, že nyní se již Královu Dvoru bude dařit.