První poločas nenabídl příliš pohledného fotbalu, s čímž souhlasil i trenér Přední Kopaniny Radek Duda. "Hra byla od první minuty z obou stran neurovnaná. Nemělo to tempo, nemělo to náboj. Moc koukatelné to z obou stran nebylo. Bylo tam oboustranně dost faulů. Rozhodčímu nezbývalo nic, než to pískat, takže první poločas byl takový rozháraný," uvedl k prvnímu poločasu Duda, který zmínil i nebezpečné momenty, kterých bylo poskrovnu. "My jsme si tam vytvořili jen jednu šanci, soupeř měl dvě a jednu proměnil. Vlastně to ani nebyla šance. My jsme udělali dvě chyby za sebou a Královák to tam dotlačil," zmínil trenér domácího celku. Po změně stran již bylo k vidění více zajímavých momentů. "Hra se trochu zpřesnila a měla spád. Bohužel jsme udělali penaltový zákrok. Možná přísný, ale rozhodčí pískl," uvedl Radek Duda, jenž poznamenal, že ke kontaktu mezi hráči došlo. "Pak jsme prostřídali mužstvo, dali jsme možnost všem. Nakonec jsme to zdramatizovali," poznamenal trenér Přední Kopaniny.

V posledních deseti minutách si domácí vytvořili značný tlak, ze kterého padl i gól na 1:2. V nastavení pak Přední Kopanina sahala po vyrovnání. "Mohli jsme celý zápas otočit v náš prospěch. Měli jsme tam dvě stoprocentní šance plus závar. Za to musím kluky pochválit, že se nevzdali a v závěru dostali třetiligový Královák pod tlak," zmínil Duda, který ale celkově nebyl s výkonem příliš spokojen. "Nebyl to moc nezký zápas. Nebylo to moc fotbalové, bylo tam dost nepřesností. Ale co se týká nasazení a přístupu hráčů tak spokojený jsem," podotkl trenér Duda, kterého mohlo těšit, že zranění kanonýra Sdiriho, kvůli kterému musel útočník odstoupit ze hry, není vážné. "Vypadá to s ním dobře. Byl jen nakopnutý," zmínil trenér Kopaniny a doplnil, že uvažoval o tom, že Sdiriho vystřídá, i kdyby se nezranil. "Byl trochu podražděný a měl žlutou kartu. Nechtěli jsme riskovat vyloučení," dodal Radek Duda.

Králodvorský trenér Miloslav Kučera mohl být po zápase spokojen především s vítězstvím, protože cábelíci, kteří nastoupili v dost oslabené sestavě, na hřišti příliš neoslnili. "Chyběli nám například Svátek s Novákem nebo Kratochvíl. Bylo znát, že jsme byli oslabení, to viděl asi každý," uvedl Kučera, který si myslel, že vítězství na půdě Přední Kopaniny bude snadnější. V prvním poločase se sice hosté dostali do vedení, o kvalitním výkonu se ale mluvit příliš nedalo. "O půli jsme hráčům říkal, že vůbec nechtějí balon, že nehrajeme kolektivně. Hráči si akorát vyčítali chyby," zmínil Kučera, který nabádal především středové hráče, aby více chtěli míč. "Frydrych nebyl vidět a Pavlík jakbysmet. Ten měl navíc smůlu, že se zranil," zmínil Kučera. Stav Pavlíka zatím není znám. "Mám strach, aby neměl něco s vazama. To je teď u nás moderní a je to stopka na pěkně dlouhou dobu. To by mě hodně mrzelo, patří ke klíčovým hráčům," uvedl trenér cábelíků.

Králodvorští v 65. minutě zvýšili vedení na 2:0, když Petr proměnil penaltu. Domácí hráči po nařízení desítky mocně protestovali, nebylo jim to ale nic platné. "Fulín si předkopl míč a domácí hráč ho nakopl. Já bych takovou penaltu pískal i na nás," má jasno Kučera. Poslední desetiminutovka nabídla drama, neboť se Králodvorští dostali pod tlak a domácí snížili na 1:2. "V závěru jsme se strachovali o hubené vedení. Soupeř dal laciný gól, kdy nebyl pokrytý hráč na hlavu. Domácí tam pak ještě měli dvě stoprocentní šance, ale naštěstí se netrefili. My jsme nedostupovali hráče a už to bylo z naší strany takové hrozně vlažné," uvedl trenér Králova Dvora. Do druhého kola Ondrášovka cupu nakonec tedy postoupil Králův Dvůr. "Trošku lepší i fotbalovější jsme asi byli, ale o závěru můžeme samozřejmě říct, že to bylo šťastné. Kdyby soupeř vyrovnal, rozhodovaly by penalty a to je loterie," dodal Kučera. Králův Dvůr zamíří ve středu ke druhému kolu poháru na hřiště Kolína.