Jak byste zhodnotil utkání s Pískem?

V minulých zápasech jsme bědovali, že jsme měli smůlu. Pak jsme si dokonce mysleli, že nám ublížil rozhodčí. Dnes jsme si ale udělali obrázek, jak na tom jsme. My neohrozíme branku soupeře. Písek tady vyhrál naprosto zaslouženě. To si ještě dovolím tvrdit, že to je milosrdné, i když také jsme dali břevno. Osm hráčů ale zápas odchodilo, takhle nemůžeme chtít pomýšlet výš, než tam, kam patříme. Jsme opět někde kolem desátého místa.

V prvním poločase nastoupil Roman Fulín ve středu zálohy na pozici tvůrce hry. Obstál na tomto postu?

My ho jsme nemysleli jako tvůrce hry, ale že bude podporovat útok a budeme de facto hrát na tři útočníky, že to obránci budou dotláčet, vytvoříme si tlak a šance a soupeře překvapíme. Kromě dvou situací jsme si ale nevytvořili vůbec nic. Pak jsou jen hráči, kteří to chtějí do nohy a pro mladší kluky z Písku to bylo jasné, že je předskakovali. Byli jsme úplně vedle, jak ta jedle.

Jak moc ovlivnil střetnutí gól do šatny?

Ovlivnil, paradoxně Fulín mohl srovnat, když minutu před koncem poločasu nastřelil břevno. Vždy to zanechá na mužstvu stopy, když tři minuty před koncem dostane gól. Věřili jsme, že jsme schopní to otočit. Netušil jsem, že dostaneme takto brzy na 2:0. Pak už jsme zariskovali a hráli jsme na tři obránce. Nějakou šanci jsme si sice vytvořili, ale hráli jsme prostě hrozně špatně. Marně bych pátral, kdy jsme v posledním období zahráli hůře.

Ani ve druhém domácím utkání jste se nedokázali střelecky prosadit…

Nedáváme góly. Sice jsme tam dnes měli tři útočníky, ale de facto jsme branku pořádně neohrozili. Nikdy nepřekročíme svůj stín. Přivážíme body z venku, ale zkazíme to doma. Vždy se nám dařilo doma a venku jsme byli jak výletníci. Neumíme kompaktně sehrát zápasy doma – venku. Z toho to pramení.

Pokud ale nebudete vyhrávat doma, tak za chvíli na Králův Dvůr přestanou chodit diváci…

Já jsem říkal, že odsud lidi vyháníme. Dnes to bylo úplně markantní a jestli přijdou tito lidé na příští zápas, tak jim budeme asi muset nějak poděkovat. Nevím čím, jestli jsme schopní doma dát gól, ale je to ostuda, co jsme předvedli.

Není zakopaný pes ve středu zálohy na postu tvůrce hry, který by podržel míč a dokázal vytvářet šance? Přece jen Frydrych ani Fulín se na tomto postu příliš nevytáhli.

Takového špílmachra, který, když ostatní hráči neví, co s míčem, tak to kopnou jemu a on to neztratí, jsme tu neměli a nemáme ho ani momentálně. Dnes jsme ale chtěli hrát nátlakový fotbal a sypat tam jeden centr za druhým, že se tam útočníci prosadí. Jenže my jsme dali za celý zápas tři centry ze stran, a to je málo. Tam bych viděl také příčinu. V první řadě ale fotbal je o tom, že se u toho musí běhat. Dneska nám přes půlku mančaftu nejen neběhalo, ale chodilo a přece soupeře nemůžeme přechodit.