„Bylo krásné počasí, přišlo hodně diváků a my jsme porazili Slavii. I když je to béčko, pořád je to Slavie, která sem nejezdí každý den. Jsem spokojen. Bonusem jsou tři branky a ta Honzy Svátka byla ukázková,“ uvedl Kučera, který byl velice spokojen s defenzivou. „Dnes to bylo docela kompaktní. Pozitivní je, že jsme Slavii nepustili do žádné šance, takže Kudrna má správně nulu. Obrana hrála výborně, to se na zápase projevilo,“ zmínil trenér Králova Dvora.

V prvním poločase se ale nehrál fotbal zářivé kvality a k vidění byla dost často nakopávaná. „Na našich hráčích byla vidět velká nervozita. Hráli jsme o hodně. Potřebovali jsme vyhrát, abychom měli trochu klidu. Zas tolik bodů nemáme. Když nervozita z hráčů spadla, tak byly k vidění pohledné akce,“ poznamenal Kučera.

Trenér cábelíků zmínil také fakt, že si hráči v poslední době nevytváří příliš šancí. „Posilujeme útočnou fázi, přišel například Svátek, ale my si vytváříme čím dál tím méně šancí. Dříve jsme nadávali na Fulína, Petra Dochtora nebo na Nováka, že neproměňují šance, ale teď jim nemůžeme nadávat, protože si šancí vytváříme čím dál tím méně. To mě trápí, protože vždy jsem sázel na fotbal, který diváky baví. Naštěstí jsme dali tři góly, takže lidi jsou také spokojení. Ale jinak není to ono, co bych si představoval,“ zmínil Miloslav Kučera.

Králodvorští vstřelili všechny tři branky po standardkách. „Čekali jsme, že bychom se měli prosadit ze standardních situací. Šilhavého k tomu předurčuje jeho figura, dal krásný gól,“ uvedl trenér Kučera. Utkání ovlivnila 52. minuta, kdy byl vyloučen hostující Vomáčka. „Nákop Slavie se rychle vrátil zpět, dva naši útočníci seběhli, Fulín se dostal před stopera, dal si tam tělo a aby nešel sám, tak ho stoper stáhl za dres. Jasná červená a připadalo mi to jako zbytečný a netaktický faul,“ podotkl trenér cábelíků, který se vyjádřil i na adresu obránce Procházky, který se nechal v závěru utkání zbytečně vyloučit.

„To byl úplný nesmysl. Oslabil mančaft do dalších zápasů,“ uvedl Kučera, který tak bude muset řešit další post v obraně. Místo zraněného Brhlíka, který má poškozené křížové vazy se uchytil na stoperu Sabou, kdo půjde nyní na pravého beka zůstává otázkou.