Lodivod cábelíků si v poslední době obhlédl hru soupeře. „Během posledního měsíce jsem je viděl dvakrát. Oni mají svůj herní styl stejný jako v minulém roce. Doufám, že nás ničím nepřekvapí,“ podotkl Kučera, který zkusí vymyslet, čím soupeře zaskočit. „Nějaké překvapení zase uděláme, jako jsme ho udělali v České Lípě. Ve většině případů to ovšem není o překvapení, ale o štěstí a jak se daří jednotlivým hráčům,“ poznamenal trenér Králova Dvora, který nemůže v zápase počítat s krajním záložníkem Milanem Petrem, který má stopku kvůli žlutým kartám. „Už se těší na utkání béčka. Jinak budeme kompletní, uzdravil se Kváča,“ prozradil Kučera.

V minulých dvou kolech hráli cábelíci na půdě soupeřů, kde vybojovali hodně cenné čtyři body, které vynesly králodvorský celek až na páté místo tabulky. „Má to velký vliv na psychiku hráčů, to je jasné. My jsme byli dole, teď každý ví, že si může věřit nejen proti béčkům, proti kterým jsme uhráli hodně bodů, ale i proti mančaftům, které jsou složeny tak, jako my,“ zmínil trenér Králova Dvora.

V posledním domácím utkání cábelíci nestačili na Písek a po roce prohráli na své půdě. „S Pískem se nám to opravdu nepovedlo. Slyšel jsem o tom utkání spoustu názorů, které mohu okamžitě vyvrátit. Doufám, že to doma nezopakujeme,“ uvedl Kučera, který chce, aby cábelíci potvrdili úspěchy ze hřišť soupeřů. „Samozřejmě bychom velmi rádi uspěli, abychom nemuseli pořád koukat v tabulce pod sebe,“ dodal trenér Kučera. Dodejme, že ačkoliv jsou cábelíci na pátém místě, na patnáctý Jablonec B mají náskok jen čtyř bodů.

Dvakrát lídra zdolali, zvládnou to potřetí?

Králodvorští fotbalisté v letošní sezoně dokázali vedoucí celek tabulky porazit, a to hned dvakrát. V podzimní části cábelíci na své půdě smetli v té době vedoucí Hlavici 3:0 a poté si poradili s vedoucími Ovčáry 3:1. „Hrozně rádi bychom to zopakovali. Dvakrát se do stejné řeky nevstoupí, ale když to tak bude, já budu jedině rád. Možná se v hráčích probudí, že hrají proti prvnímu. Na Sezimovo Ústí máme ztrátu deset bodů, což devět kol před koncem není taková tragédie. Pořád jsme ve hře o všechno. Může se udát cokoliv,“ poznamenal trenér Kučera, který připomněl, že cábelíci chtějí hrát pohledný fotbal. „Naší povinností je hrát pro lidi a samozřejmě udělat vše pro to, abychom vyhráli,“ dodal trenér Králova Dvora.

Otázkou zůstává, jak velká divácká návštěva na utkání přijde. „Rádi bychom viděli co nejvíce diváků, i když hraje Sparta s Ostravou,“ uvedl Kučera, kterému se vůbec nelíbí křížení důležitého televizního zápasu s utkáními z nižších soutěží. „Tohle nemá obdoby. To je fotbal proti lidem. Není přece normální, aby se ve středu Ondrášovka cup překrýval s utkáním Barcelony s Interem. A teď je jedno utkání za rok z naší ligy, které stojí za to, a zrovna je to v termínu, kdy se hraje spousta nižších soutěží. Už mi přijde, že to snad někdo dělá naschvál. I hráči by zápas o první místo rádi viděli, ale není jim to dopřáno,“ zlobil se trenér Kučera.