Kunice – Králův Dvůr 3:1

Vstup do utkání se cábelíkům vůbec nepovedl. „Od druhé minuty jsme prohrávali 1:0. Nepochopitelně od začátku zápasu jsme nepřešli půlku, zalezli jsme do vápna a čekali jsme, kdy nám soupeř dá gól. To se také stalo,“ podotkl Kučera. Úspěšným střelcem na straně domácích byl Engelmann. Inkasování Králodvorské probudilo. „Pak jsme byli fotbalovější, v některých fázích i lepší. V první půli jsme tam měli dobré kombinační akce. V útoku se dařilo Novákovi s Fulínem,“ podotkl trenér cábelíků. Hosté se po půlhodině dokázali prosadit, jenže radost Králova Dvora zmařil odmávaný a posléze i odpískaný ofsajd. „Je těžké to hodnotit. Všichni hráči se dušovali, že to ofsajd nebyl. Novák vybíhal zpoza obránce. Ale člověk to ani nemůže tak posoudit, když není na té úrovni,“ zmínil Kučera. V závěru prvního poločasu se cábelíci přece jen dočkali, když se výborně hrající Kyklhorn trefil z dálky do levého horního rohu Tulisovy branky. „Do šaten jsme odcházeli za stavu 1:1 vcelku spokojení,“ uvedl trenér Kučera.

Ve druhé půli hosté nechtěli opakovat chybu z prvního poločasu. „Nabádali jsme hráče, aby se neopakovala situace z první půle, abychom nedostali rychle gól, protože bychom se z toho nemuseli zmátořit,“ přiblížil přestávkové pokyny Kučera. Jenže slova králodvorského trenéra vyzněla do větru. Hned ve 47. minutě poslal domácí do vedení Balšánek. „Zapracovala na tom celá obrana. Hráč, který dal gól, přešel přes čtyři nebo pět hráčů a pohodlně skóroval podél brankáře. Neskutečná chyba, totální laxnost,“ zlobil se Kučera. Po zbytek druhého poločasu se cábelíci trápili. „Ve druhé půli jsme si nezasloužili vůbec nic, soupeř byl jasně lepší. Za druhou půli zaslouží pochvalu jen Kyklhorn, který zahrál nadstandardní zápas, a to je na celý mančaft hodně málo,“ poznamenal trenér Králova Dvora. Zhruba v 70. minutě pak domácí pojistili své vedení gólem Marka. „De facto bylo po zápase,“ uznal Kučera.

V dresu cábelíků se objevila nová tvář, obránce Lukáš Brhlík. „Je z Bohemky. Zkoušel štěstí v Kunicích, kde se neprosadil,“ uvedl Kučera, který zmínil, že Brhlík by měl v Králově Dvoře působit do konce letošní sezony. „Je to mladý, poctivý kluk, který má rád fotbal a na to musíme sázet,“ poznamenal trenér cábelíků Miloslav Kučera.