Králův Dvůr – Jirny 0:0 PK 5:4

Vedoucí Jirny nastoupily sebevědomě, ale postupem času se Králův Dvůr dostával více do příležitostí. Jenže ty zůstaly nevyužity stejně jako na straně hostů, a tak o bodu navíc pro Jirny rozhodly penalty. „Myslím, že jsme viděli nadstandardní třetiligové utkání, kterému chyběly jen góly. Podali jsme soudržný, taktický výkon, podpořený velkým nasazením, navíc jsme dokázali kombinovat. Hráčům nemůžu nic vytknout, chtěli jsme hrát až do konce," hodnotil s odstupem času trenér Cábelíků Jiří Sabou.

Ten se mohl radovat v prvním poločase z gólu, když se před brankářem hostů Otáhalem ocitl na rohu malého vápna Šlapák, ale brankář předvedl vynikající zákrok. Ještě předtím mířil jen do boční sítě Petr.

Krček na druhé straně musel být stále pozorný i po obrátce, Jirny se snažily, ale vyloženou šanci si nebyly schopné připravit. V 68. minutě mohlo být rozhodnuto, centr našel Balšánka, který se k míči protlačil hlavou, vytlačil Otáhal s vypětím všech sil na tyč. Gól to nebyl, brankář zasáhl skvěle „Dokázali jsme si vytvořit tři vyložené šance, které jsme bohužel nedali. Milan Petr pálil v jasné šanci do boční sítě, hostující gólman vychytal Martina Šlapáka a ve druhé půli fantastickým zákrokem vytáhl hlavičku Jakuba Balšánka na tyč. Je však třeba vidět i sílu soupeře, byl velmi kvalitní, v závěru měl také velkou šanci, kterou Krček zlikvidoval," uvedl Jiří Sabou.

Trenéra i hráče domácích Jirny v závěru pozlobily a Krček musel vytáhnout při Sabouem zmiňované šanci po rohu parádní zákrok, když gólové zakončení vytáhl na roh.

Utkání tak skončilo bez branek, Jirny si připsaly druhý bod po výhře na penalty 5:4, když se rozhodlo v šesté sérii. „Penalty jsou pak už o štěstí, které jsme si vybrali s Jabloncem a nám samozřejmě celkový dojem z utkání s Jirny pokazily. Viděl jsem pak na hráčích v kabině velké zklamání, ten bodík navíc jsme si zasloužili my. Ale nevadí, jedeme dál! Čeká nás další náročný týden, ve středu osmifinále poháru na Bohemce a poté strašně těžké utkání v Tachově, který doma body neztrácí," dodal Jiří Sabou.