Jak jste spokojen s výkonem?

S výkonem jsem spokojen, protože jsme zápas odbojovali. Byli jsme lepší v první i ve druhé půli a zasloužili jsme si vyhrát.

Ve druhé půli to vypadalo, že zhruba kolem 70. minuty jste přenechali iniciativu soupeři, který se dostal i do několika šancí

My jsme se i za stavu 3:1 dost tlačili dopředu a z toho to vznikalo. Oni měli rychlého Slunéčka, který brejky umí. Věděli jsme, že na to budou čekat. Myslím, že jsme vzadu byli jistí, i když oni si ve druhé půli nějakou tu šanci vytvořili. Ale to vznikalo tím, že jsme se dost tlačili dopředu.

V první půli jste soupeře výrazně přehráli, měli jste tam dost nebezpečných situací. Bylo to dáno tím, že jste měli Zápy přečtené?

Měli, protože já jsem se byl podívat na jejich zápas s Kolínem. Věděli jsme, jak na ně. Z toho to všechno pramenilo. Dobře jsme zahrávali standardní situace. My to kopeme polovysoké do branky, z toho tam byly velké zmatky. A v individualitách jeden na jednoho jsme si vytvářeli přečíslení a šance.

Zápy v prvním poločase víceméně vystřelily jen jednou na branku, ale podařilo se jim skórovat. Neměl jste obavy, že Vaše chyba může ovlivnit zápas?

Nebylo to nic příjemného. Skočilo to a propadlo mi to do branky. To se ve fotbale stává. Nás to nepoložilo, mě také ne. Jsem už dostatečně starý na to, abych se s tím dokázal vypořádat. Povzbudili jsme se navzájem, pak jsme dali druhý a třetí gól a poločas jsme drželi pevně v rukou.

Dá se tedy říct, že zápas jste měli pod kontrolou?

Já bych řekl, že ano. My jsme před zápasem byli hodně sebevědomí. O půli jsme si řekli, že nemůžeme dostat gól a zápas pustit. Šli jsme tam pak sebevědomě a šli jsme za vítězstvím.

V prvním poločase jste dostal smolný gól, ve druhé půli jste pak zlikvidoval několik velkých šancí hostů i sólo Hradeckého. Jste se svým brankářským výkonem spokojen?

Jsem spokojen. Když dostanete třeba takový smolný gól, není pak jednoduché se pouštět do standardek, do centrů. Je to dost o psychice. Ale jak jsem říkal, jsem dostatečně starý na to, abych se z toho oklepal. Do další standardky jsem šel a chytil ji. Myslím, že jsem pak mužstvo podržel.

Máte na kontě již 25 bodů. Čekal jste před sezonou, že by se vám mohl podzim takto vydařit?

Mým cílem bylo získat 24 bodů, chtěl jsem abychom byli v tabulce pravdy na nule, abychom všechny domácí zápasy vyhráli. Ono to tak není, ale chtěl jsem abychom byli na nule a měli klidné jaro. Když jsme mužstvo budovali, tak se vlastně tvořilo ještě v mistrovských utkáních, což se odrazilo v prvních zápasech. Já jsem ale věřil, když jsem mužstvo viděl na tréninku a v individualitách, které tady jsou, že to mužstvo musí hrát do pátého místa krajského přeboru. O tom jsem byl přesvědčen. To se potvrdilo a kluci mě nezklamali. Já doufám, že zůstaneme takhle pohromadě i na další půlsezonu a budeme bojovat o přední příčky.