Na perfektně připraveném trávníku hřiště na Ostrově, který nalajnoval v týdnu reportér Impulsu Aleš Růžička, se oba týmy představily v kombinovaných sestavách. „Vyhráli jsme 4:2, takže byla sestava dobrá,“ pousmál se středopolař ČLU David Soukup, který dodal: „Připadal jsem si na hřišti, jako když jsem fotbal nehrál rok. Ale jak ubíhal čas, tak už jsem se začal cítit lépe a lépe. Samozřejmě bylo znát dvouměsíční manko a s ním spojená kondice, která ještě není na ideální úrovni,“ mínil Soukup, jehož týmu chybělo pět lidí ze základní sestavy. „To nebylo ideální, ale aspoň se mohli zapojit dorostenci, pro které to byla výborná zkušenost s dospělým fotbalem.“

V dobré formě se po pauze představil autor dvou gólů Lukáš Sklenář, a byl spokojen. „Všichni jsme se na zápas po té neočekávané a dlouhé pauze těšili. Myslím, že jsme si ho užili a nakonec i vyhráli. Bohužel jsme nebyli v kompletním složení, hodně kluků mělo pracovní povinnosti a na hřišti to občas bylo znát. Ale mně osobně se hrálo dobře, věřím, že to ale bude ještě lepší,“ podotkl střelec dvou berounských gólů.

První padl po standardní situaci za vápnem a druhý dal z penalty, která byla nařízena za hraní rukou v pokutovém území.

I soupeř měl dvougólového kanonýra Žahoura.

Český lev-Union se jako další fotbalové týmy naplno probudil do života. „Trénujeme teď dvakrát týdně a máme v plánu další dva přátelské zápasy. Poté bude volno, než se v červenci začneme připravovat na další sezonu,“ uvedl Lukáš Sklenář.

V kabině hodnotili Berouňané utkání kladně. „S výsledkem jsme spokojeni. Povedly se nám hezké akce, ale zároveň nám duel ukázal, na čem je ještě pracovat,“ dodal Soukup.

Další zápas sehrají Berounští v sobotu s Hřebčí a týden na to s Kladnem.

ČLU Beroun – Tuchlovice 4:2 (2:0). Branky: 17. a 51. Sklenář, 45. a 53. Lhotka – 49. a 56. Žahour.